Zrobione w Szczecinie – konkurs na logo rozstrzygnięty

Wiemy jak będzie wyglądać oficjalne logo marki Zrobione w Szczecinie. Zwycięski projekt stworzyła Pani Aleksandra Szwajda.Konkurs na zaprojektowanie logo marki Zrobione w Szczecinie został ogłoszony w grudniu ubiegłego roku i skierowany był do studentów Katedry Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie. Łącznie do konkursu wpłynęły 32 prace, które zostały ocenione  m.in. pod względem oryginalności i właściwości promocyjnych, łatwości zapamiętywania i rozpoznawania znaku. W wyniku głosowania komisji konkursowej wybrany został projekt przygotowany przez Panią Aleksandrę Szwajdę.

Wybrany znak (logo) charakteryzuje się wysokim poziomem artystycznym spełniającym jednocześnie rolę marketingową oraz informacyjną.

W wyniku postępowania konkursowego autorce zwycięskiej pracy została przyznana nagroda w wysokości 2000 zł. Dodatkowo laureatka otrzyma zlecenie na przygotowywanie projektu podstawowej księgi znaku o wartości 2000 zł netto.

O marce „Zrobione w Szczecinie”:

Marka  „Zrobione w Szczecinie” przyznawana będzie oryginalnym szczecińskim produktom bądź usługom, które wyróżniają się najwyższą jakością i kreują  pozytywny wizerunek miasta Szczecin. Marka ma na celu promowanie postaw  gospodarczych i kreatywnych w mieście, kreowanie pozytywnego wyobrażenia o mieście i wzmacnianie szczecińskiej tożsamości oraz patriotyzmu lokalnego. Realizacja projektu „Zrobione w Szczecinie” jest jednym z elementów Drugiego Porozumienia Programowego dla Szczecina.

Organizatorzy konkursu:

  • Urząd Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin
  • Akademia  Sztuki w Szczecinie – Wydział Sztuk Wizualnych w Szczecinie, Plac Orła Białego 2, 70-562 Szczecin i Centrum Przemysłów Kreatywnych w Akademii Sztuki w Szczecinie.

[materiały – Urząd Miasta Szczecin]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *