„Zielony i Czarny” Mateusza Żeglińskiego w „Euroshorts 2015”

Krótkometrażowy film dokumentalny „Zielony i Czarny” Mateusza Żeglińskiego dostał się do konkursu głównego międzynarodowego festiwalu filmowego „Euroshorts 2015”.

 

Na festiwal nadesłano 900 filmów krótkometrażowych z całego świata, do konkursu głównego wybrano 108 tytułów z 25 krajów. „Zielony i Czarny” trafił na listę 11 filmów konkursowych w kategorii dokument.

 

Wybrane filmy będzie można zobaczyć w dniach 23-29 listopada równolegle w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Potem filmy konkursowe będą jeździć po Polsce aż do czerwca 2016. Pierwsza na liście jest Zielona Góra, którą odwiedzi Euroshorts w wersji objazdowej.

 

Mateusz Żegliński jest studentem kierunku Multimedia II stopnia Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. Dokument „Zielony i Czarny” zrealizował pod opieką prof. Kamila Kuskowskiego i dr Zbigniewa Rogalskiego w Pracowni Malarskiej.

zielony i czarny

Opis filmu:

Obserwacja treningu karate. Relacja uczeń-mistrz na wzór wschodni. Film został zrealizowany z zastosowaniem metody dokumentalnej „cierpliwe oko”. W filmie występuje Paweł Bombolewski i Wiktoria Kamińska – mistrzowie świata w karate shotokan z Klubu Bushikan w Szczecinie.

 

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=CEeCVRR9ZJk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *