Zbigniew Romańczuk | „Osobliwość obrazu”

20 -30 sierpnia 2015 |  Galeria MS | Wakayama | Japonia

Prof. Zbigniew Romańczuk z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie prezentuje swoje prace na wystawie w Japonii:

 

Singularity of picture /Osobliwość obrazu.

Kurator wystawy: Tomito Matsuda

Ms Gallery Wakayama/ Japonia (k. Osaki)

 

Organizatorzy o wystawie:

 

Wystawa podejmuje kwestię technologicznych i kulturowych uwarunkowań dla tworzenia koncepcji artystycznych. Jest refleksją na temat możliwych scenariuszy rozwoju kultury wizualnej oraz problemów autonomii obrazu  i autoreferencyjności jego przekazu. Celem wystawy jest poszukiwanie istoty obrazowania i badaniu jej sensu jak również refleksja metodologiczna na temat narzędzi technologicznych oraz możliwości tkwiących w tych narzędziach. Podstawowe kształty geometryczne obrazów prezentowanych na wystawie stanowią punkt wyjścia organizacji strukturalnej prac. Miara, podział, geometryczność, systemowość, funkcja elementów w całość wysuwa się na plan pierwszy dzięki zastosowaniu rytmicznych podziałów płaszczyzn odpowiadających zero-jedynkowemu kodowi języka cyfrowego.

 

 

O wystawie:

http://www.msg12bancho.com/#!current-exihibition/c1o1h

https://www.facebook.com/MSGallery12bancho/photos/a.601529163242803.1073741839.423148827747505/980647538664295/?type=1&theater

 

O galerii:

Ms Gallery jest miejscem spotkania i interakcji artystów z różnych krajów, którzy w swej twórczości podejmują między innymi: zagadnienia ewolucji pojęć i intermedialności oraz refleksję nad zagadnieniami tożsamości i powtórzenia w cywilizacji multimedialnej w dobie płynnych idei ij proliferacji obrazów. W świecie digitalnej rewolucji ikonicznej centralne miejsce w dyskusji dotyczącej kondycji sztuki współczesnej zajmuje pytanie o status obrazu. Pomimo odczuwanego wrażenia, że sztuka systemowa  można sprowadzać się tylko do funkcji wyłącznie analitycznej, to tak naprawdę stanowi jedynie prolog do analizy rzeczywistości, a język geometrii pozwala zbliżyć się do odpowiedzi o horyzont ludzkiego poznania.

 

Strona galerii:

http://www.msg12bancho.com/

https://www.facebook.com/MSGallery12bancho

 

Wystawa jest kontynuacją wymiany artystów z różnych krajów zapoczątkowaną przez Grupę International Art Exhibition A-21, której założycielem jest artysta japoński artysta Tomito Matsuda. Grupa A-21 w 2015 r. jest współorganizatorem wystaw zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych w  Ms Gallery w Wakayamie City oraz w Osace w Japonii. Wystawa jest częścią projektu artystycznego w obszarze którego prowadzone są rozważania na temat możliwość tworzenia nowego środowiska kulturowego uwarunkowanego mentalnym abstraktem kulturowym ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych technologii i koncepcji psychologicznych, rozwoju form sztuki i sposobów myślenia o sztuce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *