Zapraszamy na warsztaty perkusyjne z Bartłomiejem Milerem!

16 grudnia 2016 r. | godz. 19.00 | Pałac pod Globusem, Sala Teatralna | Recital – B.Miler
17 grudnia 2016 r/. | godz. 12.30 | Pałac pod Globusem, Sala 05 | Wykład „Jak radzić sobie z rytmem”

WSTĘP WOLNY!

PROGRAM RECITALU BARTłOMIEJA MILERA:
Pierwsza część:
Iannis Xenakis – „REBONDS B”
Ben Wahlund – „HARDBOILED CAPITALISM”
J.S. BACH – Adagio i Fuga z 1 sonaty skrzypcowej g-moll
Andrew Thomas – „MERLIN”
(Przerwa techniczna 15 minut)
Druga część:
Bruce Hamilton – „INTERZONES” (z elektronika)
Askell Masson – „FRUM”
Shin-Ichiro Ikebe – „A Snare Growls And He Flies”
Francois Sarhan – „HOMEWORK”
Georges Aperghis – „Le corps-a-corps”

plakat-a3
Bartłomiej Miler
Urodzony w 1992 roku w Paryżu. Od najmłodszych lat czynnie udziela się w środowisku artystycznym, bierze udział w licznych koncertach, festiwalach, konkursach i przesłuchaniach jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy.
Edukację muzyczną rozpoczął nauką gry na fortepianie. Nieco później zainspirował go klarnet, ale ostateczny wybór padł na perkusję klasyczną.
Bartłomiej Miler jest wszechstronnym perkusistą praktykującym różne style i obracającym się w kontrastowych dziedzinach muzyki. Wykorzystuje również swoje umiejętności gry na klarnecie, klarnecie basowym, fortepianie i szerokiej gamie instrumentów perkusyjnych w różnych eksperymentach i projektach muzycznych.
Od roku 2009 jest doceniany na konkursach i przesłuchaniach w skali ogólnopolskiej i światowej jako nieprzeciętny solista i kameralista.
Jest współzałożycielem zespołu perkusyjnego „Trio BenBen”, który wielokrotnie osiągał sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W 2012 roku zespół brał udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Luksemburgu, gdzie dotarł do półfinałów będąc najmłodszym zespołem tej edycji konkursu.
Jest laureatem „Italy Percussion Competition” w Montesilvano, we Włoszech, w 2013 roku.
W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie perkusji prof. Mariana Rapczewskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
W roku 2014 zakwalifikował się na podstawie przesłanych nagrań do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów solowych o randze światowej w Monachium – „ARD International Music Competition”.
Obecnie jest studentem studiów magisterskich w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie, we Francji, w klasie perkusji prowadzonej przez wybitnego solistę i pedagoga Jean Geoffroy.
Od 2011 roku współpracuje z Poznańską Filharmonią. Występował w koncertach z orkiestrą Adama Sztaby i jako gość specjalny z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”. Współtworzy również trio z gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim i akordeonistą Maciejem Frąckiewiczem.
W 2015 roku, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało mu stypendium „Młoda Polska”, został również laureatem nagród w dwóch kategoriach na I Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym im. Jerzego Zgodzińskiego w Poznaniu.
W listopadzie 2016 roku Bartłomiej Miler zdobył nagrodę „Annelie” na jednym z najbardziej prestiżowych solowych konkursów perkusyjnych na świecie „TROMP International Percussion Competition” przyznaną przez zewnętrzną komisje młodych odbiorców, za najlepszą osobowość sceniczną konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *