Zapraszamy na warsztaty perkusyjne z Bartłomiejem Milerem!

16 grudnia 2016 r. | godz. 19.00 | Pałac pod Globusem, Sala Teatralna | Recital – B.Miler
17 grudnia 2016 r/. | godz. 12.30 | Pałac pod Globusem, Sala 05 | Wykład „Jak radzić sobie z rytmem”

WSTĘP WOLNY!

PROGRAM RECITALU BARTłOMIEJA MILERA:
Pierwsza część:
Iannis Xenakis – „REBONDS B”
Ben Wahlund – „HARDBOILED CAPITALISM”
J.S. BACH – Adagio i Fuga z 1 sonaty skrzypcowej g-moll
Andrew Thomas – „MERLIN”
(Przerwa techniczna 15 minut)
Druga część:
Bruce Hamilton – „INTERZONES” (z elektronika)
Askell Masson – „FRUM”
Shin-Ichiro Ikebe – „A Snare Growls And He Flies”
Francois Sarhan – „HOMEWORK”
Georges Aperghis – „Le corps-a-corps”

plakat-a3
Bartłomiej Miler
Urodzony w 1992 roku w Paryżu. Od najmłodszych lat czynnie udziela się w środowisku artystycznym, bierze udział w licznych koncertach, festiwalach, konkursach i przesłuchaniach jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy.
Edukację muzyczną rozpoczął nauką gry na fortepianie. Nieco później zainspirował go klarnet, ale ostateczny wybór padł na perkusję klasyczną.
Bartłomiej Miler jest wszechstronnym perkusistą praktykującym różne style i obracającym się w kontrastowych dziedzinach muzyki. Wykorzystuje również swoje umiejętności gry na klarnecie, klarnecie basowym, fortepianie i szerokiej gamie instrumentów perkusyjnych w różnych eksperymentach i projektach muzycznych.
Od roku 2009 jest doceniany na konkursach i przesłuchaniach w skali ogólnopolskiej i światowej jako nieprzeciętny solista i kameralista.
Jest współzałożycielem zespołu perkusyjnego „Trio BenBen”, który wielokrotnie osiągał sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W 2012 roku zespół brał udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Luksemburgu, gdzie dotarł do półfinałów będąc najmłodszym zespołem tej edycji konkursu.
Jest laureatem „Italy Percussion Competition” w Montesilvano, we Włoszech, w 2013 roku.
W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie perkusji prof. Mariana Rapczewskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
W roku 2014 zakwalifikował się na podstawie przesłanych nagrań do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów solowych o randze światowej w Monachium – „ARD International Music Competition”.
Obecnie jest studentem studiów magisterskich w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie, we Francji, w klasie perkusji prowadzonej przez wybitnego solistę i pedagoga Jean Geoffroy.
Od 2011 roku współpracuje z Poznańską Filharmonią. Występował w koncertach z orkiestrą Adama Sztaby i jako gość specjalny z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”. Współtworzy również trio z gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim i akordeonistą Maciejem Frąckiewiczem.
W 2015 roku, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało mu stypendium „Młoda Polska”, został również laureatem nagród w dwóch kategoriach na I Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym im. Jerzego Zgodzińskiego w Poznaniu.
W listopadzie 2016 roku Bartłomiej Miler zdobył nagrodę „Annelie” na jednym z najbardziej prestiżowych solowych konkursów perkusyjnych na świecie „TROMP International Percussion Competition” przyznaną przez zewnętrzną komisje młodych odbiorców, za najlepszą osobowość sceniczną konkursu.