Wystawa (s)twórczyni / Justyna Machnicka. Plakaty z lat 2012-2018

17 stycznia 2019 | czwartek | godzina 17.00 | Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

wystawa czynna do 3 lutego 2019

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „(s)twórczyni / Justyna Machnicka. Plakaty 2012 – 2018” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 17 stycznia o godzinie 17.00 w Galerii przy Cerkwi Filharmonii w Szczecinie.

Justyna Machnicka jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym. Od projektów znaków, przez różnorodne wydawnictwa, po strony internetowe. Na polu twórczym głównym obiektem jej zainteresowań jest plakat. Tworzy plakaty autorskie, które są osobistą wypowiedzią dotyczącą wydarzeń, i prywatnych, i tych z pierwszych stron gazet, oraz plakaty anonsujące wydarzenia kulturalne. Aktywnie bierze udział w polskich i międzynarodowych wystawach plakatu. Właśnie wybrane plakaty autorskie i anonsujące z 6 lat twórczości Justyny Machnickiej będzie można zobaczyć na wystawie w Filharmonii.

Na co dzień pracuje jako adiunkt w Katedrze Grafiki Projektowej Akademii Sztuki w Szczecinie. Twórczyni i organizatorka Przeglądu Plakatu Autorskiego Roller Poster. Prowadzi rubrykę „Ładne strony” w kwartalniku „Przekrój”. Obroniła doktorat w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Wystawę organizuje Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie we współpracy z Filharmonią w Szczecinie.

Wystawa będzie czynna od 17 stycznia do 3 lutego 2019.