Wystawa plakatów z Wydziału Sztuk Wizualnych w Słubicach

16.06.2016 | czwartek | godzina 11.00 | Most graniczny | Słubice

W ramach Festiwalu Sztuki – „MOST – DIE BRÜCKE” studenci oraz wykładowcy Wydziału Sztuk Wizualnych zaprezentują ok. 130 plakatów.

Wystawa potrwa trzy tygodnie.
Kurator – Tomasz Piotr Świtalski.

Magdalena Januszkiewicz

autorka: Magdalena Januszkiewicz

 

Idea festiwalu
Przełom XX i XXI wieku oznaczał dla naszego kontynentu zmianę dawnego porządku terytorialnego. W wyniku postępujących przemian i realizacji idei Europy zjednoczonej dawne, narodowe podziały zaczęły tracić na znaczeniu. Jednocześnie, w wielu miejscach tzw. pogranicza – szczególnie na styku kultur Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej – pozostały żywe, utrwalone historycznie i kulturowo podziały. Ich współczesne przełamywanie nie jest tylko domeną wolnej wymiany handlowej, wzajemnego otwarcia rynków pracy, czy ekspansji nowoczesnych środków komunikacji interpersonalnej.

Największą rolę w procesie przewartościowania utartych stereotypowych wyobrażeń i sposobów myślenia o otaczającym świecie pełnić może platforma integracji oparta na działaniach artystycznych i edukacyjnych. Stąd pomysł na stworzenie interdyscyplinarnego, odwołującego się do uniwersalnego języka sztuki Międzynarodowego Festiwalu „MOST | DIE BRÜCKE”, którego głównym celem jest przerzucenie artystycznego „pomostu” pomiędzy kulturą europejskiego Zachodu i Wschodu. [materiały Organizatora]

Więcej informacji: http://festiwalmost.pl/wydarzenia/wystawy/wystawa-plakatu-akademii-sztuki-w-szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *