Wszystko dla domu | warsztaty również dla studentów AS

Strefa designera

Wszystko dla domu | warsztaty również dla studentów AS

3-5 października 2014 |

Zapraszamy przyszłych i obecnych projektantów,  do wzięcia udziału w spotkaniach i dyskusjach podczas targów “Wszystko dla domu” (3-5.10.2014). Program wydarzeń powstał we współpracy z nowymodel.org  – fundacją zrzeszającą polskich projektantów.

Akademia Sztuki w Szczecinie objęła targi “Wszystko dla domu” honorowym patronatem.

 

Program wydarzeń w Strefie Designera:

 

  • Wernisaż wystawy „Design z naszego podwórka” ze specjalnym udziałem historyka sztuki oraz barda Jacka Kowalskiego, syna legendarnych projektantów Bogusławy i Czesława Kowalskich w związku z premierą Krzesła Kowalskiego sygnowanego marką nowymodel.org

3 października o g. 17.30 Wstęp wolny. Zapisy nie są konieczne.

 

 

 

  • Warsztaty „Rzucamy nowe światło na lampę” – dla amatorów i profesjonalistów, którzy będą mogli złożyć tekturowy abażur z gotowych elementów wymyślonych przez Zofię Żadan.

3-5 października w godzinach trwania targów. Wstęp wolny. Zapisy nie są konieczne.

 

 

 

  • Spotkanie z Ryszardem Mańczakiem i Karolem Starczewskim „Jak być designerem i nie zwariować?” Zapraszamy studentów oraz młodych projektantów stawiających pierwsze kroki w zawodzie.

4 października, g. 12 Wstęp wolny. Zapisy nie są konieczne.

 

 

  • Dyskusja „Gdzie jest polski design?”

Zapraszamy projektantów, architektów wnętrz, animatorów, dziennikarzy – tych wszystkich, którym leży na sercu przyszłość polskiego designu. Jako punkt wyjścia do rozmowy polecamy znakomity (choć gorzki) tekst Zdzisława Sobierajskiego „Jak zostać designerskiem frajerem?” http://exspace.pl/articles/show/1168.

5 października, g. 12 Wstęp wolny. Zapisy nie są konieczne.

 

 

  • Rozmowa z Tomaszem Augustyniakiem „Sukces polskiego designera: prawdy i mity”. (Rozmowa odbędzie się na żywo lub przez Skype)

5 października, g. 14 Wstęp wolny. Zapisy nie są konieczne.

 

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w wyżej wymienionych wydarzeniach mają możliwość bezpłatnego wejścia na targi. Wystarczy pobrać e-bilet (instrukcja dostępna pod linkiem), odpowiednio go wypełnić i wydrukować.