Wokaliści AS koncertują w Niemczech

12 lipca 2015 | niedziela | godzina 15.00 | majątek von Oppen w Menkin-Brüssow

Już 12 lipca 2015 o godz. 15:00 wokaliści wezmą udział w Koncercie Letnim (Sommerkonzert) w Brüssow, na który zapraszają ich ponownie Stowarzyszenie Organowe Św. Zofii (St. Sophien Orgelverein Brüssow) oraz państwo Kaspar i Asta von Oppen, wieloletni przewodniczący Fundacji im. Yehudi Menuhina w Berlinie. Koncert odbędzie się właśnie w majątku państwa von Oppen w Menkin-Brüssow. Studenci mają przed sobą bardzo pracowity okres, ponieważ na ten koncert przygotowywane są nie tylko utwory solowe, ale i duety oraz tercety ze znanych oper, operetek i musicali, jak „Czarodziejski flet”, „New York, New York”, „Opowieści Hoffmanna” i innych.

Dokładnie dwa miesiące później, 12 września 2015 o godz. 15:30 w kościele w Trampe odbędzie się uroczysty koncert uświetniający zakończenie tegorocznych zbiorów śliwek (Pflaumenfest).

W koncertach wezmą udział studenci Akademii Sztuki: Eliza Nowakowska, Agata Porczak, Aleksandra Wojtachnia, Wanda Wojciechowska, Alicja Urbanowicz oraz wykładowca śpiewu solowego AS dr Sylwia Burnicka – Kalischewska, studentka londyńskiej Akademii Muzyczno-Teatralnej Friederike Bieber oraz uczeń Szkoły Muzycznej w Ueckermünde Alexander Kalischewski. Artystom będą towarzyszyć przy fortepianie mgr Karolina Stańczyk oraz mgr Romuald Kalischewski. Na koncerty wstęp jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *