Warsztaty z Techniki Alexandra dla muzyków | zapisy

28 listopada 2014 | godzina 13.00 – 18.00 | Sala Kameralna | Pałac pod Globusem

 

Wydział Instrumentalny organizuje warsztaty grupowe dla muzyków z Techniki Alexandra. Spotkanie poprowadzi Magdalena Kędzior, instruktorka specjalizująca się w prowadzeniu konsultacji indywidualnych i zajęć grupowych z Techniki Alexandra.

Spotkanie w Akademii Sztuki w Szczecinie adresowane jest do muzyków z Wydziału Instrumentalnego. Na zajęcia można się zapisać wysyłając wiadomość zawierającą imię, nazwisko oraz dopisek „Technika Alexandra” pod adres: promocja@akademiasztuki.eu

Zajęcia mają na celu eliminację problemów z nadmiernym napięciem mięśniowym, tremą, czy nerwobólami.

Ważne:

  1. Zajęcia adresowane do studentów WI.
  2. Prosimy o wcześniejszą rejestrację.
  3. Uczestnik musi być w wygodnym stroju, w którym może wykonać proste ćwiczenia, położyć się na podłodze itp.
  4. Uczestnik powinien zabrać ze sobą koc/karimatę oraz kilka niegrubych książek w miękkich okładkach.

 

Instruktorka o metodzie:

“Technika Alexandra to niezwykła metoda przywracania wewnętrznej swobody ciała i ducha. Umożliwia powrót do stanu lekkości fizycznej i swobody psychiczno – emocjonalnej, którą mieliśmy jako dzieci i którą większość z nas zatraciła w miarę dorastania.Dlatego technika ta nazywana jest również metodą reedukacji psychofizycznej. (…)

Metodę tę stworzył australijski aktor Frederick Matthias Alexander (1869-1955), szukający sposobu na pokonanie własnych problemów z chrypką i bezgłosem. Alexander odkrył i udowodnił, że poprawa sposobu posługiwania się własnym organizmem, prowadzi do lepszego jego funkcjonowania i eliminacji wielu dolegliwości i bólów. Stwierdził, że utrzymanie swobodnej prostej postawy zachowującej pełną przestrzeń całego organizmu oraz prawidłową dynamiczną relację pomiędzy głową, szyją i kręgosłupem umożliwia nie zaburzony przebieg podstawowych procesów życiowych oraz optymalne funkcjonowanie wszystkich organów, swobodę oddechu, ruchu i głosu.

(…)

Uczymy się tu świadomego eliminowania niekorzystnych nawyków psychofizycznych oraz niepotrzebnych napięć. Celem pracy jest poszukiwanie większej swobody ruchu i oddechu oraz przywrócenie tych procesów do naturalności W odróżnieniu od znanych metod relaksacyjnych Technika Alexandra uczy przede wszystkim swobody w działaniu, a stan rozluźnienia traktuje jako punkt wyjścia do osiągania odpowiedniej elastyczności mięśni oraz swobodnej i sprężystej postawy.

(…)

Szkolenia grupowe pełnią funkcję zajęć wprowadzających, w krótkim czasie zapoznających z podstawowymi zasadami Techniki Alexandra, sposobami pracy oraz z szerokim wachlarzem możliwości jej wykorzystania.

Magdalena Kędzior

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *