Warsztaty z Giladem Ratmanem dla studentów Akademii Sztuki w Szczecinie!

W TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie trwa wystawa Gilada Ratmana. Four Works to pierwsza tak rozbudowana wystawa monograficzna izraelskiego artysty w Europie.

Towarzyszy jej kompleksowy program działań edukacyjnych opracowany we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie. Warsztaty z Giladem Ratmanem adresowane do studentów uczelni odbędą się w dniach 31 sierpnia – 2 września w budynkach TRAFO oraz Akademii. Zainauguruje je wykład Gilada Ratmana połączony z oprowadzaniem po wystawie. W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję zaprezentowania swojej twórczości artyście. Ich prace będą następnie omawiane w formie krytyki grupowej oraz indywidualnych konsultacji z Giladem Ratmanem. Ostania sesja zostanie poświęcona na interaktywne ćwiczenia konceptualne. Formuła warsztatów jest otwarta, a na ich ostateczny kształt wpłynie dynamika grupy oraz indywidualne zainteresowania uczestników.

Gilad Ratman dał się poznać jako jeden z wiodących międzynarodowych twórców podczas Biennale w Wenecji w 2013 roku, gdzie pokazał słynną pięciokanałową instalację wideo „The Workshop”. „Four Works” to pierwsza na tak dużą skalę prezentacja twórczości izraelskiego artysty w Europie. Składają się na nią cztery wielkoformatowe prace wideo zainstalowane na wszystkich poziomach budynku TRAFO: “588 Project” (2009), “Multipillory (2010), “Five Bands from Romania” (2011-2015) oraz “Swarm” (2015). Wystawa, poruszająca kwestie nowoczesności i kondycji człowieczeństwa wobec zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości technologicznej i społecznej, spotkała się z dużym uznaniem krytyków zarówno w Polsce jak i za granicą.

W związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności, wystawa „Four Works” Gilada Ratmana w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, została przedłużona do dnia 26 września.

Więcej na stronie TRAFO:

http://www.trafo.org/index/exhibition/id/197

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *