W Galerii Wzorcowej odbędzie się Spotkanie z twórcą w niewyjaśnionych okolicznościach pod tytułem LAS

29 grudnia 2016 | czwartek | godzina 21.00 | Galeria Wzorcowa | Szczecin

LAS będzie instalacją site-specific we wnętrzu znanego oraz w pewnych kręgach lubianego Kinoteatru pod Złotym Leszczem, przy ul. Wielkopolskiej 27. Ten, od dwóch lat gości w swoim wnętrzu Galerię Wzorcową, która to z kolei, na ostatniej prostej wyprowadzając wszystkich w pole, czy też w las, ma zamiar zamknąć swoją działalność pod tym adresem. Częścią sytuacji będzie czarna kolacja (przygotowana przez szczecińskich, doświadczonych skipiarzy z Food not bombs), jak również napoje wyskokowe. Nocne życie, czyli czysta twórczość. Całość zostanie skrzętnie zarejestrowana i być może posłuży jako materiał do nowego teledysku zespołu Kristen z ich najowszej płyty również pod tytułem LAS. Wydarzenie jest otwarte, niemniej, Kinoteatr ma swoje ograniczenia przestrzenne. Kto pierwszy – ten lepszy! Wieczorem w Wigilię Wigilii Sylwestra – zapraszamy!

Album LAS

https://kristenband.bandcamp.com/

Partner wydarzenia: Pomorze Zachodnie (www.wzp.pl)

Galeria Wzorcowa, ul. Wielkopolska 27, Szczecin

29. grudnia 2016 (czwartek), godzina 21.00 – otwarcie, one night event

Kurator i producent powyższego zajścia Rafał Bajena – znany szczeciński celebryta i producent filmowy będzie wraz z artystką gospodarzem wieczoru.

Katarzyna Szeszycka – artystka z korzeniami w lesie. Praktycznie malarka (a nawet doktor – może też leczyć obrazy), a faktycznie – to się okaże. Z miłości do wolności – sabotażysta uliczny, z systemu – nauczyciel akademicki (Pracownia Obrazu za gruby hajs na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie). Z upodobań wizualnych lub też poszukiwań ciszy – badacz nikłego światła w różnej formie: białych, hodowanych bez światła łąk, jak również islandzkich i japońskich otwartych przestrzeni. Współfundatorka Fundacji UpsideArt, która jako kolektyw szuka nowych przestrzeni dla koncepcji twórczych (m.in. mobilne rezydencje przez indonezyjskie wyspy, postindustrialne łikendy sztuki w Szczecinie i in.).

www.szeszycka.pl

www.fb.com/Szeszycka

www.vimeo.com/rokipany

www.fb.com/FundacjaUpsideArt

las

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *