Urodzinowy koncert OHO!KOKO

27 maja 2016 | piątek | godzina 20.00 | TRAFO | Szczecin

 

Urodzinowy koncert OHO!KOKO to wydarzenie, którego nie można przegapić. Niezwykły duet, będący czymś kompletnie niespotykanym na polskim rynku muzycznym gra razem od 2010 roku, a wszystko dzięki miłości do muzyki. Grupę tworzą: Alicja Kruk, właścicielka barwy kojarzącej się z najwybitniejszymi wokalistkami lubującymi się w „czarnych” dźwiękach oraz Marek Szul, mistrz niekonwencjonalnego wykorzystania pudła rezonansowego z sześcioma strunami oraz niezliczonej liczby przycisków znajdujących się pod jego nogami.

 

W piątkowy wieczór Ali i Markowi towarzyszyć będą niezwykli goście: Paweł „Kokolin” Rozmarynowski na basie oraz Tomek „Nawrot” Nawrocki za bębnami. Muzycy przygotowali dla fanów kilka niespodzianek, które będzie można usłyszeć i zobaczyć tylko tego wieczoru. Nie może Was tam zabraknąć!

Pierwszy z nich to szczeciński basista i kompozytor. Ukończył wydziału jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a w trakcie swojej kariery muzycznej współpracował między innymi z Anną Szarmach, Banachem, Michałem Urbaniakiem, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Electro Acoustic Beat Sessions, Pauliną Przybysz. Z pomocą zaprzyjaźnionych artystów tworzy projekt Gru Zyraju – interdyscyplinarny materiał stanowiący zlepek jego inspiracji i zainteresowań.

„Nawrot” zamiast iść do podstawówki, usiadł za bębnami. Tata pokazał mu instrument i podstawowe rytmy. Potem mały Tomek uczył się prywatnie, a w międzyczasie pogrywał na gitarze. Na Uniwersytecie Szczecińskim studiował edukację Artystyczną w zakresie Sztuki Muzycznej. Niedługo potem pasję postanowił połączyć ze sposobem na życie i rozpoczął współpracę z wieloma projektami, by wreszcie zwiedzić Polskę. Obecnie widziany i słyszany między innymi z OHO!KOKO, CHORYMI, dSessions i Michałem Grobelnym. Miał przyjemność udzielania się na nagraniach i koncertach GruZyraju, Maćka Czaczyka, Kępisty Quartet, Łony, Webbera & The Pimps czy Neila Taylora. Preferuje rytmy osadzone raczej w stylistyce nowoczesnej, choć zdarza mu się od tego odbiec. Z uwagi na umiarkowanie niespokojną osobowość, kiedy siada za bębnami, gra co mu leży na sercu, to czego nie zdążył powiedzieć.

 

Alicja Kruk

 

plakat URODZINY 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *