Typiary – Absolwentki Wydziału Sztuk Wizualnych w działaniu

Ponoć nie ma zmiany zbyt małej. Tak mówią Typiary, które zaprojektują szyld dla jednego ważnego dla szczecinian miejsca produktowo-usługowego. I to właśnie mieszkańcy zdecydują, dla którego. Wystarczy do 10 lipca zagłosować na jedną z czterech propozycji: https://typiary.typeform.com/to/Jqa4VK.
Typiary tworzą trzy Absolwentki kierunku grafika na Wydziale Sztuk Wizualnych – Ada Krawczak, Patrycja Kuracińska oraz Patrycja Makarewicz.
„Ogłoszony kilka dni temu w Szczecinie projekt tzw. ustawy krajobrazowej jest początkiem zmian, ale, o ile wszystko pójdzie dobrze, zaczną one realnie transformować miasto dopiero około 2019 roku. Z nami współpracują trzy wspaniałe dziewczyny, które chcą mikro zmianę wprowadzić już dziś, dlatego wspieramy je organizacyjnie i finansowo” – tak powstanie akcji pn. „Dobre Praktyki” tłumaczy Kinga Rabińska z INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury, koordynatorka programu mikrogranTY. W  jego ramach Typiary przy wsparciu mieszkańców wybiorą jedno miejsce – ważne dla lokalnej społeczności – i zaprojektują dla niego szyld. „Chcieliśmy jednodniowych instytucji kultury – Typiary dały nam świeże spojrzenie i piękny pomysł na realne połączenie kultury, biznesu i animacji społecznej” – dodaje Rabińska. Ideą akcji jest zwrócenie uwagi na problem chaosu reklamowego, który nas otacza i podjęcie rozmowy z mieszkańcami o tym, jak wpływa on na ich codzienność.

Typiary to grupa założona przez trzy dziewczyny: Patrycję Kuracińską, Adę Krawczak i Patrycję Makarewicz. Na co dzień zajmują się projektowaniem, pracując z firmami i instytucjami kultury we własnych studiach graficznych. Jednak wciąż im mało i postanowiły wykorzystać wiedzę, zamiłowanie do designu oraz gotowość do współpracy z mieszkańcami, aby zacząć działać w przestrzeni miejskiej i pokazać, jakie możliwości daje przemyślane projektowanie. „Dobre Praktyki to inicjatywa, która ma zachęcać do eksplozji pozytywnych zmian w mieście, a przede wszystkim zaangażować ludzi i obudzić w nich chęć, by zadbać o nie wspólnymi siłami” – opowiada Ada Krawczak. [materiały Organizatora]
Typiary_1

Więcej o tym wyjątkowym projekcie na stronie:
https://www.facebook.com/typiary.szn/?fref=ts
https://www.facebook.com/InkubatorKultury/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *