Trzeci Międzynarodowy Przegląd Plakatu Autorskiego Roller Poster 2017

17 lipca – 18 sierpnia 2017 | Aleja Kwiatowa | Szczecin

Pierwszą odsłoną  Trzeciego  Międzynarodowego Przeglądu Plakatu Autorskiego Roller Poster 2017 będzie plenerowa wystawa na Alei Kwiatowej. Prezentowane będą wybrane plakaty autorskie polskich i zagranicznych twórców, nadesłane na tegoroczną edycję. To jedyna wystawa tego typu twórczości w kraju.

Projekt Roller Poster narodził się w Szczecinie. Jego organizatorem jest Wirtualna Galeria Roller Poster działająca przy Katedrze Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych w szczecińskiej Akademii Sztuki.

Szczecińska inicjatywa ukazuje różne oblicza plakatu oraz najnowsze trendy w designie. Jej wyróżnikiem jest prezentacja prac wykonanych z własnej inicjatywy, bez komercyjnego zlecenia, czyli tzw. „self-edition”. Poza Szczecinem Roller Poster prezentowany był już m.in. na Łódź Design Festival, w Tibilisi w Gruzji czy na Zakynthos w Grecji.

Wystawa w Alei Kwiatowej ukaże prace tak znamienitych twórców, jak Lex Drewinski i Leszek Żebrowski, oraz prace międzynarodowych twórców m.in. Chin, Meksyku czy Ekwadoru.

Tegoroczna edycja Roller Poster dofinansowana została m.in. ze środków Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego Partnerem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna.

Kurator dr Justyna Machnicka

Wystawę na Alei Kwiatowej będzie można oglądać od 17 lipca do 18 sierpnia.

Bieżące informacje z przeglądu publikowane będą na stronach rollerposter.pl, saa.pl i facebook.com/polskiplakat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *