THE EYE – CATCHING POSTERS – wystawa plakatów Agnieszki Dajczak

Wernisaż wystawy – 8 maja 2018 | wtorek | godzina 17.00 | Galeria przy Cerkwi | Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

 

„Co pewien czas wypowiadam się poprzez plakat. Jest to mi najbliższa twórcza forma roztrząsania problemów, obok których nie potrafię przejść obojętnie. Czasami plakat wabi wzrok do tego stopnia, że nie możemy oderwać od niego oczu, czy też myśli. Stąd też pomysł na wystawę THE EYE – CATCHING POSTERS, gdzie według mojej opinii, będzie można znaleźć najbardziej przykuwające uwagę plakaty, które zdarzyły się w mojej najświeższej twórczości.”

 

Agnieszka Dajczak mieszka nad morzem, w rodzinnej miejscowości, gdzie tworzy przede wszystkim plakaty autorskie. Współuczestniczka wielu wystaw plakatów na świecie, na przykład: Poster for Tomorrow, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Golden Bee Biennale of Grafic Design, Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, International Triennial of Stage Poster–Sofia. Nagrodzona między innymi na: Golden Turtle Festival 2017, I Biennale Plakatu Ekologicznego 2017, ISPB Biennale Plakatu Lublin 2015, Lahti Poster Triennial 2014 oraz Segunda llamada 2013. W 2014 roku otrzymała tytuł doktora na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2015 roku pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Wystawa czynna do 27 maja.

Zainteresowanych zwiedzaniem wystawy prosimy o kontakt mailowy: galeria@filharmonia.szczecin.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *