„Terra Inc.” | Thomas van Linge | spotkanie

Spotkanie z artystą i dyskusja wokół wystawy „Terra Inc.”

27 lutego 2015 | piątek | godzina 12.00 | Zona Sztuki Aktualnej | Pałac pod Globusem

 

Spotkanie ma charakter edukacyjny, skierowane jest do szerokiej publiczności, osób
w różnym wieku z mocnym akcentem na środowisko studenckie Szczecina. Thomas van Linge przybliży publiczności wystawę „Terra Inc.”- okoliczności jej powstania, znaczenie poszczególnych prac oraz jak odnosi się ona do innych jego projektów artystycznych. W ramach spotkania będzie wydzielony czas na pytania publiczności. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

 

Thomas van Linge

Urodzony w Holandii w 1989 roku, niezwykle zdolny artysta młodego pokolenia. Studiował na Royal Academy of Art w Hadze w Holandii (Interdisciplinary Attitudes) oraz rzeźbę na Kunsthochshule Weissensee w Berlinie. W 2013 odbył roczną rezydencję w prestiżowym centrum rezydencyjnym w Amsterdemie – De Ateliers. Brał udział w licznych wystawach w Holandii i za granicą. Projekt w Zonie Sztuki Aktualnej będzie jego największą dotychczasową indywidualną prezentacją. Thomas van Linge mieszka i pracuje w Harlemie i Amsterdamie.

 

Działania edukacyjno-upowszechnieniowe w Zonie Sztuki Aktualnej realizowane są we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

Thomas van Linge Terra Inc.DO NETU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *