Szczepan zaprasza: każde dziecko może być superbohaterem!

„Przyjazny pokój szczepień dla dzieci”, a w nim superbohater Szczepan, czeka w przychodni WOMP-ZCLiP. Stworzyli go studenci Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Wszystko w ramach projektu „Akademia Szumi” pracowni projektowania kampanii promocyjnych, realizowanym przez studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. -„ Naszym celem jest nie tylko stworzenie przestrzeni przyjaznej dzieciom ale i edukacja małych pacjentów. Opierając się na zasadzie „nauka przez zabawę” planujemy szereg działań mających na celu wzrost świadomości dzieci oraz zmianę ich negatywnego nastawienia do szczepień” – mówi Maria Heś, koordynatorka projektu. Szczepan to superbohater, który zachęca i przekonuje najmłodszych pacjentów przychodni WOMP-ZCLiP w Szczecinie, że szczepień nie trzeba się bać. Jego postać (jako stand w formacie 1:1), a także obrazkowe przygody ozdabiają ściany pokoju szczepień, na dzieci czeka też „kącik superbohatera” naklejki i kolorowanki. Realizacja projektu, który w całości finansowany jest przez Akademię Sztuki w Szczecinie odbędzie się w dniach od 8 do 11 lutego, na terenie przychodni WOMP-ZCLiP, przy ulicy Kopernika 18 w Szczecinie.

PROJEKT WLEP WIZUALIZACJA_MODERNIZACJA POKOJU SZCZEPIEN

Oba wydarzenie jest realizowane są ze środków Studenckiej Rady Artystycznej Akademii Sztuki w Szczecinie w ramach Pracowni Projektowania Kampanii Promocyjnych. Prowadzący: dr Adam Klasa.

Projekt modernizacji przychodni: Maria Heś, Joanna Kuka, Mateusz Pacewicz, Natalia Kozak, Sonia Łojko-Domosud, Dorota Węsek, Adrianna Żytyńska.

Projekt wlepek: Alicja Wiesiołek, Damian Antolak, Weronika Komsta, Martyna Zajączkowska, Krzysztof Paczkowski.