Sylwia Fabiańczyk-Makuch | sukces Chóru

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie prowadzony przez Sylwię Fabiańczyk Makuch z Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Juozasa Naujalisa w Kownie.

W konkursie wzięły udział zespoły pochodzące między innymi z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski. Chór wziął udział w dwóch kategoriach: sakralnej oraz ogólnej, w których obowiązkowymi utworami były kompozycje patrona festiwalu, w tym jedna z nich – w języku litewskim.

 

Pięćdziesięcioosobowy szczeciński zespół zaśpiewał z największym zaangażowaniem i pasją, jaką można z siebie wykrzesać. Zaprezentowane utwory zapewniły awans do rywalizacji finałowej o nagrodę Grand Prix, w której wzięły udział jedynie 4 spośród 20 zakwalifikowanych chórów biorących udział w konkursie.

 

Oprócz głównej nagrody, chór otrzymał najwyższe noty od jurorów oraz Złote Dyplomy w kategorii sakralnej i świeckiej, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Ministerstwa Edukacji i Nauki Litwy dla Najlepszego Chóru Festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *