Summer in the City

23 lipca – 21 sierpnia 2015 | Galeria R+ | Pałac pod Globusem

wernisaż 23 lipca | czwartek | godzina 18.00

 

Summer in the City to ekspozycja prezentująca prace dwojga absolwentów Wydziału Sztuk Wizualnych – Hanny Wysockiej i Grzegorza Piasecznego.

Projekt „American Dream” Hanny Wysockiej, to seria grafik wykonanych technikami wklęsłodruku: akwafortą i akwatintą. Jest to zbiór subiektywnie zebranych obrazów przedstawiających zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, gdzie autorka spędziła sporo czasu w roku 2014. Wspomnienia zatarte przez czas, chęć́ zobaczenia jak największej ilości miejsc w krótkim czasie, a także zamiłowanie do fotografii zarówno cyfrowej jak i analogowej, przyczyniły się̨ do powstania tego cyklu.

 

Praca dyplomowa Grzegorza Piasecznego „Kalejdoskop” jest wycinkiem rzeczywistości poddanym interpretacji przez autora i subiektywnym obrazem najbliższego otoczenia – zarówno wnętrza pracowni jak i miejsc napotkanych podczas drogi do niej.

Ekspozycja jest próbą zbadania i zestawienia efektów odziaływania obszarów napotykanej rzeczywistości na osoby twórców. Młodzi artyści działają̨ i kształcą̨ się̨ na terenie Szczecina, obie prace powstały z fascynacji pojęciem „miejsca”. Jednak w przypadku tej kompilacji w skład wchodzą̨ obszary zarówno bliskie jak i bardzo dalekie twórcom.

dr Małgorzata Kopczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *