Śmiechu warte

wernisaż 7 lutego 2017 | godzina 19.00 | Zona Sztuki Aktualnej | Pałac pod Globusem
Hubert Gromny, Aleksandra Hojczyk, Martyna Kielesińska, Małpeczki (Maria Toboła, Maria Kozłowska), Agata Mariańska, Dominika Olszowy, Polen Performance (Justyna Łoś, Mikołaj Sobczak), Mikołaj Tkacz, Piotr Urbaniec

Kuratorzy: Aurelia Nowak, Tomek Pawłowski

Reżyseria: Horacy Muszyński
Projekt graficzny: Marta Krysińska i Horacy Muszyński

Otwarcie wystawy:
07.02.2017 godz. 19.00

Czas trwania wystawy:
09.02-24.03.2017

Zona Sztuki Aktualnej
pl. Orła Białego 2, Szczecin

Wystawa jest inspirowana cyklicznym programem rozrywkowym „Śmiechu warte”, nadawanym w latach 1994-2009, a produkowanym przez TVP Szczecin. To jeden z pierwszych emitowanych w polskiej telewizji programów na licencji amerykańskiej. Prezentowano i oceniano w nim przesłane przez telewidzów amatorskie, zabawne, krótkie filmy kręcone kamerą VHS. Scenki te to zwykle złapane przypadkowo niefortunne wydarzenia – wpadki, przejęzyczenia, nieporozumienia. Najzabawniejsze z filmów w wyniku głosowania publiczności otrzymywały „luksusowe” nagrody – kluczem do sukcesu w programie było poczucie humoru i dystans.

Jak śpiewa Aleksander Nowacki w piosence towarzyszącej programowi- cytat:

„Życie składa się z przypadków
Ze skłonnością do upadków
I szukania swego szczęścia w pechu
Postaw dziś na pewną kartę
Kręć wideo śmiechu warte
Wygraj tym, co warte śmiechu, śmiechu warte”

Czy słowa te nie mogłyby stać się również dobrą radą dla młodych artystów zaprzęgniętych do rywalizacji w ramach wielu artystycznych konkursów? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest wystawa „Śmiechu Warte”, która podobnie jak sam program, ma formę konkursu-plebiscytu. Podczas jej otwarcia odbędzie się plebiscyt publiczności na najzabawniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy głosowania otrzymają specjalne nagrody od sponsorów. Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/1862847310604609/

Smiechu warte zaproszenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *