Sebastian Kubica i studenci z Cieszyna w Akademii Sztuki w Szczecinie

Zapraszamy na wyjątkowy cykl wydarzeń – dwa wernisaże oraz warsztaty z plakatu.

Kuratorzy Galerii w Alei Fontann – Kaja Kleśta oraz Piotr Depta – zaprosili do współpracy znakomitego grafika, Sebastiana Kubicę oraz studentów z Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.

12 lutego (piątek) 2016 r., o godz. 18.00, w Galerii R+ odbędzie się wernisaż wystawy Sebastiana Kubicy. Dwie godziny później, o 20.00, swoje prace w Galerii w Alei Fontann zaprezentują studenci z Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji Instytutu Sztuki w Cieszynie.

Wizytę zaproszonych gości zwieńczą warsztaty plakatu, prowadzone przez Sebastiana Kubicę. Odbędą się 13 stycznia (sobota), o godz. 13.00, w sali 201-202.

Zapisy – galeriawaleifontann@akademiasztuki.eu
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń!
Obowiązuje limit – 20 miejsc!

Kuratorzy: Kaja Kleśta, Piotr Depta, Małgorzata Kopczyńska.
Galeria R+ – Pałac pod Globusem, pl. Orła Białego 2
Galeria w Alei Fontann – al. Jana Pawła II

Sebastian Kubica – urodził się w 1975 roku w Żywcu.
W 1995 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, ilustracją i grafiką artystyczną. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne.
Obecnie prowadzi autorską pracownię plakatu i ilustracji w Zakładzie Projektowania Graficznego w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Ponadto prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów z projektowania graficznego na Uniwersytetach w Polsce i za granicą m.in. w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech i Chile.
Jest jurorem konkursów artystycznych w Polsce i za granicą.
Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą m.in. Węgry, Rumunia, Czechy, Francja. Finlandia, Iran, Chiny, USA, Japonia, Korea.
W 2008 roku uzyskał roczne stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od 2014 roku jest członkiem FECO Poland (FEderation of Cartoonists Organizations)
Od 2015 roku jest członkiem AGI (Alliance Graphique Internationale)

KUBICA plakat

Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/1076786602353123/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *