„Rozbrzmiewajcie słodkie dźwięki! – Świat włoskiej arii”| koncert

24 czerwca 2015 | środa | St. Marienkirche | Ueckermünde | płatny

„Rozbrzmiewajcie słodkie dźwięki! – Świat włoskiej arii” to tytuł koncertu na dwa głosy i organy z Sylwią Burnicką – Kalischewską (sopran), Ewą Filipowicz – Kosińską (mezzosopran) i Anke Schulz (organy).

Koncert odbędzie się 24 czerwca 2015 roku o godz. 19:30 w St. Marienkirche w Ueckermünde.

Sylwia Burnicka – Kalischewska i Anke Schulz mają za sobą już bardzo wiele wspólnych przedsięwzięć artystycznych. W tym roku zaprosiły do udziału w koncercie w Kościele Mariackim w Ueckermünde  Ewę Filipowicz – Kosińską.

Sylwia Burnicka – Kalischewska i Ewa Filipowicz – Kosińska są śpiewaczkami doświadczonymi na scenach polskich i międzynarodowych. Swoją wiedzą dzielą się od lat z uzdolnioną wokalnie młodzieżą, tak na poziomie średnich szkół muzycznych, jak i na poziomie akademickim. Obie panie współtworzyły otwarty w 2013 roku w Akademii Sztuki kierunek wokalistyka, mają na swoim koncie setki występów na scenach operowych i koncertowych oraz sukcesów swoich podopiecznych, są jurorami w konkursach wokalnych na terenie Polski i zagranicą.

Anke Schulz od dziesięciu lat piastuje posadę kantora w Ueckermünde. Zaprasza do współpracy znakomitych artystów, organizuje życie koncertowe St. Marienkirche w Ueckermünde. W maju 2014 współorganizowała wystawienie Mszy Koronacyjnej W. A. Mozarta przez Szczecińską Akademię Sztuki w St. Marienkirche w Ueckermünde. Anke Schulz jest także zaangażowana w działalność pedagogiczną.

W programie usłyszymy arie i duety dawnych mistrzów, jak Haendel, Caldara, Stradella, Pergolesi, Giordani, Vivaldi, ale także utwory Mendelssohna i Belliniego. Zapowiada się prawdziwa uczta dla ucha.

Bilety na koncert „Rozbrzmiewajcie słodkie dźwięki! – Świat włoskiej arii” w cenie 12,00 euro, ulgowe 10,00 euro są do nabycia w księgarni Buchhandlung Wagner, tel.004939771/ 54626 i sklepie muzycznym Musikmuschel, tel. 004939771/ 591093 w Ueckermünde oraz w kasie przed koncertem.

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *