Roller Poster w Łodzi

8-10 października 2015 | Łódź Design Festival

Wystawa plakatów typu self-edition w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Autorskiego Roller Poster, organizowanego przez Katedrę Grafiki Projektowej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie będzie eksponowana na Łódź Design Festiwal!

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival, odbędzie się w dniach 8-18 października 2015 r.

Ogólnopolski Przegląd Plakatu Autorskiego Roller Poster dotyczy konkretnego zjawiska w dziedzinie projektowania plakatu jakim jest self-edition, czyli wydawania i upubliczniania projektów własnym sumptem bez komercyjnego zlecenia, w celu subiektywnej wypowiedzi artystycznej. Jest to jedyny przegląd tego typu twórczości w kraju, którego zadaniem jest ukazanie kondycji plakatu autorskiego. Roller Poster umożliwia artystom pokazanie swoich prac wykonanych z osobistej i bezinteresownej potrzeby.

Pierwszy Ogólnopolski Przegląd Plakatu Autorskiego odbył się w czerwcu 2014 r. W wystawie, która odbyła się w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie wzięli udział uznani polscy twórcy grafiki projektowej. Na ekspozycji znalazło się blisko 80 plakatów typu self-edition.

 

Autorzy: Lex Drewinski, Jan Bajtlik, Syfon Studio, Leszek Żebrowski, Maja Wolna, Edgar Bąk, Agnieszka Dajczak,
 Krzysztof Iwański, Sławomir Iwański, Nikodem Pręgowski, Andrzej Tomczak, Magdalena Wosik, Michał Kacperczyk,
 Anna Zabdyrska, Filip Zagórski, Michał Jońca, Agata Jaz, Adam Klasa, Piotr Depta, Andreas Guskos,
 Karolina Gładkiewicz, Witold Gawłowicz, Łukasz Sawicki, Justyna Machnicka, Kalina Możdźyńska, Agata Pełechaty, Magdalena Januszkiewicz

lodzdesign

Zapraszamy!

 

http://lodzdesign.com/event/roller-poster-ogolnopolski-przeglad-plakatu-autorskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *