ROLLER POSTER – w Galerii Rektorskiej

ROLLER POSTER – Pierwszy Ogólnopolski Przegląd Plakatu Autorskiego

Pierwszą wystawą w zmodernizowanej Galerii Rektorskiej jest ROLLER POSTER – Pierwszy Ogólnopolski Przegląd Plakatu Autorskiego.

Zamiarem pomysłodawców przeglądu jest ukazanie konkretnego zjawiska w dziedzinie projektowania plakatu jakim jest self-edition, czyli wydawania i upubliczniania projektów własnym sumptem, bez komercyjnego zlecenia, w celu subiektywnej wypowiedzi artystycznej. Roller Poster to jedyny przegląd tego typu twórczości w kraju, którego zadaniem jest ukazanie kondycji plakatu autorskiego.

Ten rodzaj twórczości, powstały w wyniku autorskiej wypowiedzi artystycznej, do tej pory nie doczekał się odrębnego przeglądu i konfrontacji w przestrzeni ekspozycyjnej. Często powodem tego były warunki stawiane przez organizatorów różnego rodzaju wystaw, by nadsyłane prace zostały wydane drukiem wysokonakładowym oraz żeby były realizowane na zlecenie klienta. Roller Poster umożliwił artystom pokazanie swoich prac wykonanych z osobistej i bezinteresownej potrzeby.

Dzięki pierwszemu Przeglądowi Plakatu Roller Poster mamy szansę stworzyć obszerną wystawę złożoną z oryginalnych prac na najwyższym poziomie, a tym samym być może zainaugurować rozwijający się w przyszłości cykl przeglądów plakatu autorskiego, organizowany przez Katedrę Grafiki Projektowej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Uczestnicy:

Jan Bajtlik
Edgar Bąk
Agnieszka Dajczak
Piotr Depta
Lex Drewinski
Witold Gawłowicz
Karolina Gładkiewicz
Andreas Guskos
Krzysztof Iwański
Sławomir Iwański
Marta Jaguś
Agata Jaz
Michał Jońca
Michał Kacperczyk
Adam Klasa
Ireneusz Kuriata
Justyna Machnicka
Made in Cosmos – Łukasz Sawicki
Kalina Możdżyńska
Agata Pełechaty
Nikodem Pręgowski
Syfon Studio – Urszula Janowska i Filip Tofil
Tomasz Świtalski
Andrzej Tomczak
Maja Wolna
Magdalena Wosik
Anna Zabdyrska
Filip Zagórski
Leszek Żebrowski

W imieniu Wydziału Sztuk Wizualnych serdecznie dziękujemy wszystkim projektantom za udostępnienie swoich prac. Podziękowania składamy również sponsorowi wystawy firmie Cellco Communications Sp. z o.o.

mgr Dorota Tołłoczko-Femerling
Pracownia Rzeźby
Kuratorka Galerii Rektorskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *