ROLLER POSTER w Galerii Rektorskiej

listopad -grudzień 2014 | Galeria Rektorska | Pałac pod Globusem

 

Pierwszą wystawą w zmodernizowanej Galerii Rektorskiej jest ROLLER POSTER – Pierwszy Ogólnopolski Przegląd Plakatu Autorskiego.

 

Zamiarem pomysłodawców przeglądu jest ukazanie konkretnego zjawiska w dziedzinie projektowania plakatu jakim jest self-edition, czyli wydawania i upubliczniania projektów własnym sumptem, bez komercyjnego zlecenia, w celu subiektywnej wypowiedzi artystycznej. Roller Poster to jedyny przegląd tego typu twórczości w kraju, którego zadaniem jest ukazanie kondycji plakatu autorskiego.

 

Ten rodzaj twórczości, powstały w wyniku autorskiej wypowiedzi artystycznej, do tej pory nie doczekał się odrębnego przeglądu i konfrontacji w przestrzeni ekspozycyjnej. Często powodem tego były warunki stawiane przez organizatorów różnego rodzaju wystaw, by nadsyłane prace zostały wydane drukiem wysokonakładowym oraz żeby były realizowane na zlecenie klienta. Roller Poster umożliwił artystom pokazanie swoich prac wykonanych z osobistej i bezinteresownej potrzeby.

 

Dzięki pierwszemu Przeglądowi Plakatu Roller Poster mamy szansę stworzyć obszerną wystawę złożoną z oryginalnych prac na najwyższym poziomie, a tym samym być może zainaugurować rozwijający się w przyszłości cykl przeglądów plakatu autorskiego, organizowany przez Katedrę Grafiki Projektowej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Uczestnicy:

Jan Bajtlik

Edgar Bąk

Agnieszka Dajczak

Piotr Depta

Lex Drewinski

Witold Gawłowicz

Karolina Gładkiewicz

Andreas Guskos

Krzysztof Iwański

Sławomir Iwański

Marta Jaguś

Agata Jaz

Michał Jońca

Michał Kacperczyk

Adam Klasa

Ireneusz Kuriata

Justyna Machnicka

Made in Cosmos – Łukasz Sawicki

Kalina Możdżyńska

Agata Pełechaty

Nikodem Pręgowski

Syfon Studio – Urszula Janowska i Filip Tofil

Tomasz Świtalski

Andrzej Tomczak

Maja Wolna

Magdalena Wosik

Anna Zabdyrska

Filip Zagórski

Leszek Żebrowski

 

W imieniu Wydziału Sztuk Wizualnych serdecznie dziękujemy wszystkim projektantom za udostępnienie swoich prac. Podziękowania składamy również sponsorowi wystawy firmie Cellco Communications Sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *