Recenzja książki prof. Bogusława Rottermunda Poszukując Chopina na łamach Ruchu Muzycznego

W Ruchu Muzycznym nr 6/2016 ukazała się recenzja książki Poszukując Chopina autorstwa prof. dra hab. Bogusława Rottermunda – kierownika Katedry Fortepianu AS. Tekst o tej monografii zamieszczony pod tym samym tytułem opublikował prof. ndzw. dr hab. Krzysztof Sowiński.

Można w niej m.in. przeczytać, że „Książka Bogusława Rottermunda podejmuje w sposób wieloaspektowy problem interpretacji dzieł Chopina przez pianistów minionych pokoleń”. „Budzi w czytelniku refleksję nad idiomem chopinowskiego stylu wykonawczego”. „Książka napisana jest ciepłym, barwnym językiem. Czyta się ją z dużym zainteresowaniem”.

Warto nadmienić, że to pierwsza nie tylko na polskim rynku wydawniczym pozycja kompleksowo i szczegółowo analizująca akademicko dojrzały chopinowski styl wykonawczy Jana Ekiera, mistrzowskie, olimpijskie panowaniem nad dźwiękiem, frazą, pedalizacją Arturo Benedetti Michelangelego, ascetyzm i przejrzystość kreacji Wilhelma Kempffa, radosną spontaniczność i bezpośredniość interpretacji Rudolfa Firkusnego.

 

Zachęcamy do lektury!