„Przy oknie” | prof. Andrzej Maciej Łubowski

27 października 2017 |  piątek |  godzina 17.00 | Galeria R+

Wystawa czynna do 14 listopada 2017.

Po wernisażu, w Sali Kameralnej o godzinie 17.40, prof. Andrzej Maciej Łubowski wygłosi prelekcję na temat własnej twórczości.

Profesor Andrzej Maciej Łubowski ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie dyplomem z malarstwa w pracowni Stefana Gierowskiego. Zrealizował około pięćdziesięciu wystaw indywidualnych. Jego twórczość można było oglądać m.in. w Japonii, Kanadzie, Norwegii, Niemczech, Gruzji, Bułgarii czy na Kubie.
Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Poznaniu, w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu czy Muzeum A. Puszkina w Moskwie. Ponadto Jego prace znajdują się w stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Gdańsku, a przede wszystkim w prestiżowej kolekcji Sztuki XX i XXI wieku Muzeum Sztuki w Łodzi, obok prac takich artystów jak Picasso czy Andy Warhol. W 2010 został laureatem Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Od 1972 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie jest kierownikiem Katedry Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.

Wystawa czynna do 14 listopada 2017.
Wydarzenie na portalu Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *