“Przewrotność // Tücken”
| Anna Witkowska

27 czerwca – 11 października 2015 | Altonaer Museum | Hamburg | Niemcy

Anna Witkowska z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie bierze udział w wystawie zbiorowej “Przewrotność // Tücken”
w Muzeum Altony w Hamburgu.

Organizatorzy o ekspozycji:

Pomysł na wystawę narodził się z inspiracji wnętrzami i kolekcją stałą prezentowaną w Muzeum Altony w Hamburgu. Altona – obecnie jeden z okręgów administracyjnych Hamburga, stanowiła niegdyś osobne, niezależne miasto funkcjonujące tuż obok hanzeatyckiego Hamburga. Przez pewien okres objęta była również władaniem Danii oraz Szwecji. Jako obszar leżący bezpośrednio nad rzeką Łabą, Altona od początku stanowiła ożywiony ośrodek handlu i życia portowego, gdzie chętnie i licznie osiedlali się rybacy oraz rzemieślnicy.

Prace zaproszonych do udziału w wystawie artystów pochodzących głównie z Gdańska i Hamburga, eksplorując powyższe kwestie, zagłębią się w sytuacje i wątki odwołujące się zarówno do historii przez duże „H“, jak i życia codziennego. Czasem wydadzą się absurdalne, skomplikowane, niekontrolowane, innym razem proste, banalne, pozornie niezauważalne. Za pomocą różnych mediów, artyści odsłonią wśród tradycyjnych eksponatów Muzeum Altony, nowe oblicza miast Hamburga i Gdańska.

Więcej informacji:

http://www.ggm.gda.pl/pl,5,63,0,Altonale,0,0,index.php

http://www.altonale.de/programm2/partnerstadt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *