Projekty studentów na wystawie „Polish Young Designers: Studies in Reality” w ramach Dutch Design Week w Eindhoven w Holandii

W gronie wybranych na wystawę projektów znalazły się trzy autorstwa naszych studentów. Kuratorka wystawy Izabela Bołoz włączyła do wystawy książkę dla dzieci na temat autyzmu „Niezwykły Maksym” autorstwa Mariki Sadowskiej (Wydział Grafiki), rozkładany mebel „Flat” Jana Glińskiego (Wydział Architektury Wnętrz) oraz bluzę do przytulania „Closer” Rafała Zakrzewskiego (Wydział Wzornictwa). Wystawa rozpocznie się 19 października w Eindhoven w Holandii podczas Dutch Design Week.

Wystawa Young Polish Designers: Studies in Reality, organizowana przez Akademickie Centrum Designu przy ASP w Łodzi, prezentuje projekty, które budzą nadzieję na przyszłość. Prace dwudziestu ośmiu świeżo upieczonych projektantów z ośmiu uznanych publicznych szkół artystycznych obejmują przedmioty codziennego użytku, projekty rozwiązujące problemy współczesnego świata oraz tworzące lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. Projektanci proponują odpowiedzialne i estetyczne rozwiązania z wykorzystaniem różnorodnych metod i narzędzi. Prace wyselekcjonowane na wystawę obejmują wiele obszarów projektowania – od projektu koncepcyjnego, obiektów i usług po projektowanie społeczne i komunikację wizualną.

http://www.acdesign.com.pl/galeria/young-polish-designers-2019-pl