Próba złota | wystawa

15 – 29 września 20017 | INKU Szczeciński Inkubator Kultury | al. Wojska Polskiego 90

 

W imieniu kuratorki wystawy – Natalii Szostak (wykładowczyni na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie) zapraszamy na wystawę pt. „Próba złota”.

Tytułowa Próba złota wskazuje na podjęcie wyzwania wprowadzenia czystej, błyszczącej materii do języka malarskiego. W dalszej warstwie znaczeniowej odnosi się do procesu wytapiania, dzięki któremu złoto jest oczyszczane i staje się najbardziej delikatne, kruche i cenne.

Prezentowane na wystawie płótna wyznaczają terytorium przejścia – określone przez materię – stanowią jednocześnie próbę wychylenia poza nią, „dotknięcia” niematerialnego obszaru pozazmysłowego.

Próba złota to pierwsza wystawa lubelskiej artystki w tej części kraju. Przygotowana została z myślą o charakterystycznych wnętrzach parterowych willi, w której mieści się siedziba Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

www.ewabogu.com

kurator wystawy: Natalia Szostak
projekt graficzny: Wojciech Frasz

Miasto Szczecin, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (UAP), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW)

INKU Szczeciński Inkubator Kultury
al. Wojska Polskiego 90
www.inkubatorkultury.szczecin.pl

Wydarzenie na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/440095523054531/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *