Prace Drewinskiego, Żebrowskiego i Depty-Kleśty na wystawie SATYRYKON.

Wystawa czynna do 26 lutego 2017 | Płocka Galeria Sztuki | ul. Sienkiewicza 36 | Płock

27 stycznia 2017 roku odbył się wernisaż prac wyróżnionych w legnickim Satyrykonie.

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON, która w tym roku obchodzi swoje 40-lecie, jest najstarszym w Polsce konkursem otwartym dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików z całego świata, okazją do ukazania wielokulturowości i różnorodności artystów, odzwierciedleniem spraw i problemów współczesności.

Do eksponowanej w Płockiej Galerii Sztuki wystawy pokonkursowej, jury zakwalifikowało 200 prac 141 autorów, wcześniej oglądając 2 519 prac 741 autorów z 58 krajów świata. Wśród prezentowanych rysunków, zdjęć i grafik znajdą się prace m.in. takich artystów, jak: Gerhard Gepp (Austria), Grzegorz Myćka (Polska), Houmayoun Mahmoudi (Anglia), Jerzy Głuszek (Polska), Łukasz Kliś (Polska), Aristides Hernandez Ares (Kuba), Mihai Ignat (Rumunia), Alessandro Gatto (Włochy), Andrea Pecchia (Włochy), Lex Drewinski (Polska/Niemcy), Ilya Katz (Izrael), Blagovesta Tsvetkova (Bułgaria), Izabela Kowalska-Wieczorek (Polska), Břetislav Kovařík (Czechy), Tomasz Wiater (Polska).

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON, która w tym roku obchodzi swoje 40-lecie, jest najstarszym w Polsce konkursem otwartym dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików z całego świata, okazją do ukazania wielokulturowości i różnorodności artystów, odzwierciedleniem spraw i problemów współczesności. [materiały Organizatora]

Więcej na
http://www.plockagaleria.pl/pl/aktualnosci/details/article,774,1,1.html
https://www.facebook.com/plockagaleria/
logo Galeria kopia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *