Posteroza – Wybrane plakaty Agnieszki Dajczak

Posteroza – Wybrane plakaty Agnieszki Dajczak
Galeria Gilotyna, Piwnica Kany | wernisaż: 18.10.2019, godz. 20.00
Mocny wernisaż w Galerii Gilotynie!
Z przyjemnością zapraszamy na kolejnego ‚Czerwonego Wystawce’, czyli osobę która wyróżnia się zarówno artystycznie jak i postawą pod względem zaangażowania w środowisko twórcze w jakim funkcjonuje.

Autorka o własnym zdaniu. Prezentuje mocny i jasny przekaz w swoich zaangażowanych pracach, które stają po konkretnej stronie problemu. Inteligentne, często lekkie w formie, organiczne, dotykają niebanalnie problemów globalnych. Agnieszka Dajczak – niepokorna, zbuntowana… jest po prostu sobą, co odzwierciedla się w autorskiej autonimoczności. Autorka jest kolejną silną kobietą, artystką która poprzez swoją twórczość oraz działania pedagogiczne, mocno motywuje środowisko twórcze i akademickie z którym pracuje.

==

Agnieszka Dajczak – Wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Lauretka licznych nagród oraz wyróżnien. Dyplom magistra, z wyróżnieniem, w pracowni prof. Leszka Żebrowskiego, zakwalifikował się do konkursu pod patronatem Prezydenta RP. Na co dzień zajmuje się grafiką projektową. Prowadzi Pracownie Projektowania Przestrzennego i Grafiki Animowanej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Czasem chodzi w skórzanej ramonesce.

Jak zawsze wernisaże i ekspozycje wspiera host Galerii Piwnica Kany!
_____
Kurator:
Dawid Czajkowski