„Popisy wokalistów”

24 maja 2016 | godzina 18.00 | Ogród Zimowy | Pałac pod Globusem

Katedra Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie, serdecznie zaprasza na coroczny koncert pod hasłem „Popisy wokalistów”, który odbędzie się 24.05.2016 o godzinie 18:00 w Ogrodzie Zimowym w Pałacu pod Globusem. W koncercie zaprezentują się studenci pierwszego, drugiego i trzeciego roku.
Poza śpiewem, który oczywiście króluje na naszym kierunku, będzie można usłyszeć i zobaczyć efekty pracy innych przedmiotów kierunkowych takich jak Zespoły wokalne, przygotowane przez dr hab. Annę Tarnowską; Dykcja i recytacja oraz Praca nad rolą, których opiekunem jest mgr Wiesław Łągiewka; Podstawy gry aktorskiej, które przygotował mgr Mirosław Kosiński; a także Ruch sceniczny, przygotowany pod bacznym okiem mgr Artemidy Ikonomu.
Przedstawimy z jak wielu różnych umiejętności składa się zawód śpiewaka. Będzie poezja, humoreska i dramat, dzieła m. in. Haliny Poświatowskiej, Krystyny Jandy, czy Aleksandra Fredry. Ze względu na Rok Szekspirowski nie  zabraknie także dzieł wielkiego mistrza. Wykonamy najpiękniejsze pieśni, arie, duety i fragmenty oratoriów, W koncercie pokażemy utwory: Fryderyka Chopina, Mikołaja Rimskiego-Korsakowa, Eduarda Künneke, Wolfganga Amadeusza Mozarta, czy Gioacchino Rossiniego.
Na szczególną uwagę zasługuje Mozart, gdyż będzie można usłyszeć fragmenty „Czarodziejskiego Fletu”, które studentki Akademii Sztuki: Agata Porczak, Aleksandra Wojtachnia i Wanda Wojciechowska wykonają w ramach całego spektaklu na festiwalu Opernale pod Greifswaldem już latem w Niemczech.

Zapewniamy przemiłą atmosferę i dobrą zabawę. Wstęp wolny!

Studenci wokalistyki.

Aleksandra Wojtachnia

DSC_0982 DSC_0975 DSC_0960