Pokaz filmowy i dyskusja

27 stycznia 2017 | piątek | godzina 19.00 | Czarna Sala/ teatr | Pałac pod Globusem

 

Dyskusyjny Klub Filmowy „Konfrontacje” i Koło Naukowe DKF Akademii Sztuki organizują pokaz filmowy w piątek 27 stycznia o godzinie 19.00 w Pałacu Pod Globusem Akademii Sztuki w Szczecinie przy placu Orła Białego 2.

 

Zostaną zaprezentowane dwie najnowsze produkcje filmowe szczecińskiego Stowarzyszenia Kamera w reżyserii Anny Wiśniewskiej i Krzysztofa Kuźnickiego z muzyką Piotra Klimka wykładowcy Akademii Sztuki.

 

Jako pierwszy będzie pokazany film „Artkadiusz” (30 min.), który jest artystyczną, dokumentalną impresją o aktorze i reżyserze teatralnym Arkadiuszu Buszko. Autorem muzyki do filmu jest Piotr Klimek.

 

Po nim wyświetlony zostanie film „Immer Reisebereit” (50 min.), który jest muzycznym kinem drogi, dokumentalną opowieścią o kompozytorze Piotrze Klimku z jego kompozycjami w tle.

 

Po filmach zaplanowana jest dyskusja z reżyserami obydwu dokumentów, którą poprowadzi krytyk filmowy dr Damian Romaniak.

 

Miejscem wyświetlania filmów i dyskusji jest Czarna Sala znajdująca się na poziomie -1 Pałacu pod Globusem. Oficjalny profil miejsca:

https://www.facebook.com/czarnasala/?fref=ts

 

Na wydarzenie obowiązuje WSTĘP WOLNY.

Artkadiusz

Artkadiusz

 Immer Reisebereit

Immer Reisebereit

 Artkadiusz

Artkadiusz

Immer Reisebereit

Immer Reisebereit

Artkadiusz

Artkadiusz

 Immer Reisebereit

Immer Reisebereit

Artkadiusz

Artkadiusz

Bio reżyserów:

Anna Wiśniewska – ur. 1973 w Szczecinie z wykształcenia socjolog, pedagog, terapeuta uzależnień. Założycielka i wiceprezes szczecińskiego Stowarzyszenia Kamera. Ukończyła roczny kurs montażu w Warszawskiej Szkole Filmowej z wyróżnieniem. Współautorka i realizatorka wielu projektów z zakresu edukacji filmowej i arterapii skierowanych do młodzieży oraz seniorów realizowanych przez Stowarzyszenie Kamera. Ostatnio autorka filmu z gatunku „city symphony” o Szczecinie pt. „Susudata”, który miał premierę w 2015 roku w Kinie Pionier.

 

Krzysztof Kuźnicki – autor obrazów ruchomych i statycznych. Związany z szczecińskim podziemiem artystycznym, a z kamerą od zawsze. Pamięta czasy taśmy filmowej oraz ciemni fotograficznej, na której się wychował. W twórczości szuka granic, ale też stara się iść pod prąd, by nie powiedzieć z prądem. Autor kilkudziesięciu teledysków, filmów dokumentalnych oraz obrazów ruchomych z pogranicza eksperymentu i wideoartu. Jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia Kamera, w którym działa i tworzy pod szyldem tej organizacji.