Płonąc w wodzie, tonąc w ogniu | Zona Sztuki Aktualnej

17 maja | wtorek | godzina 19.00 | Zona Sztuki Aktualnej | Akademia Sztuki w Szczecinie | Plac Orła Białego 2
Wernisaż wystawy prac z Kolekcji Regionalnej Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie
PŁONĄC W WODZIE, TONĄC W OGNIU
Wystawa prac z Kolekcji Regionalnej Zachęty Sztuki
Współczesnej w Szczecinie
artyści: Bownik, Olaf Brzeski, Andrzej Ciesielski, Hubert Czerepok, Łukasz Jastrubczak, Paweł Kula, Zofia Kulik, Andrzej Lachowicz, Wojciech Łazarczyk, Karolina Mełnicka, Johan Muyle, Anna Orlikowska, Artur Rozen, Paulina Sadowska, Jadwiga Sawicka, Wojciech Wilczyk, Piotr Wyrzykowski

kuratorka: Aurelia Nowak
aranżacja ekspozycji: Jarosław Hulbój

otwarcie wystawy:
wtorek 17.05.2016r. godz. 19.00
18.05-17.06.2016
wt-sb. 15.00-19.00

Zona Sztuki Aktualnej
Akademia Sztuki w Szczecinie
pl. Orła Białego 2 | 70-562 Szczecin

Wystawa „Płonąc w wodzie, tonąc w ogniu” prezentuje wybrane prace pochodzące z Kolekcji Regionalnej Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Założeniem stojącym u podstaw ekspozycji, podobnie jak samej kolekcji, jest prezentacja realizacji będących świadectwami naszych czasów, oddających aktualnie panującą atmosferę. Wyselekcjonowane prace obecne na wystawie reprezentują otaczający nas świat, zatem wyzwalają konkretne emocje. Pomimo, że większość z nich eksponowana była już wielokrotnie w ramach wystaw zbiorowych, zdecydowaliśmy się na ponowne spojrzenie na nie. Tworząc konkretną narrację, mierzymy się z tym zbiorem i jego dramaturgią. Większość prezentowanych prac powstała przed kilkoma, kilkudziesięcioma laty, dziś jednak nabierają one nowych znaczeń, są odczytywane wobec aktualnych procesów społeczno-polityczno-ekonomicznych w Polsce i na świecie. Zmian, które wywołują niepokój – to pierwotne uczucie które, gdzieś z tyłu głowy odczuwa często każdy z nas.

Pod powierzchnią uwodzącej estetyki większości z realizacji, skryte są pytania o stosunek do nieznanego i niezrozumiałego. Mogą to być np. inne kultury budzące poczucie zagrożenia, jak i codzienne wydarzenia, o których czytamy w prasie lub słyszymy od znajomych. Wszystko to, co przerywa nasz względny, codzienny spokój.

Zapraszamy również na wykład otwarty towarzyszący wystawie:

„Kolekcje sztuki współczesnej – Koncepcje. Programy. Realizacje.”
Maks Bochenek

17 maja godz. 12.00
Sala Kameralna

https://www.facebook.com/events/1005222156181631/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *