Plakat Lexa Drewinskiego wśród najlepszych | „Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwyciężony. Raport z Auschwitz”

10 grudnia 2017 | wtorek | godzina 14.00 | sala konferencyjna Centrum Dialogu Przełomy

 

Dziewiętnaście najlepszych plakatów,  które zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie pt.  „Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwyciężony. Raport z Auschwitz”, zostanie zaprezentowanych na wystawie w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Wernisaż odbędzie się 10 grudnia o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej – przestrzeni dialogu. Wstęp wolny.

 

Konkurs, objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, ogłosiła krakowska Fundacja Gdzie. Wpłynęło aż 150 prac z Polski, Kanady, Ekwadoru, Ukrainy, Niemiec i Japonii.  Zwycięzcą konkursu został Zbigniew Babiński z Elbląga. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Wojciech Sobolewski z Warszawy i Jarosław Polkowski z Biskupca. Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo: Grzegorz Myćka z Zielonej Góry i Lex Drewiński.

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w listopadzie 2016 roku, a zwycięskie prace były już prezentowane w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Rotmistrz Witold Pilecki. Żołnierz-bohater-patriota”

 

Wystawę w Szczecinie będzie można zwiedzać do 3 lutego bieżącego roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *