Pierwsi wokaliści z AS śpiewają dyplomy

Agata Porczak | recital dyplomowy

5 maja 2016 | czwartek | godzina 18.00 | Sala Anny Jagiellonki | Zamek Książąt Pomorskich

 

Szczecińska wokalistyka Akademii Sztuki już w maju br. wypuszcza pierwsze owoce swojej działalności. Ten kierunek udało się otworzyć w 2013 roku, dzięki pozyskaniu kadry wykładowców śpiewu solowego. Dzisiaj wokalistyka ma 27 studentów na trzech rocznikach studiów. Wokaliści, którzy startowali wraz z otwarciem kierunku złożą wkrótce swoje licencjackie egzaminy dyplomowe. Najważniejszym z egzaminów jest zaśpiewanie półrecitalu.

Pierwszą absolwentką kierunku wokalistyka Akademii Sztuki w Szczecinie będzie Agata Porczak – sopran.

„Zawsze uśmiechnięta i miła, zawsze przygotowana”, jak określa Agatę prowadzący pedagog śpiewu solowego dr Sylwia Burnicka – Kalischewska. „Agata Porczak wzięła udział chyba we wszystkich projektach organizowanych dla wokalistów w ramach uczelni i poza nią, a było ich w ciągu ubiegłych trzech lat kilkadziesiąt!” Były to nie tylko koncerty w kraju i zagranicą, ale i kursy wokalne, konferencje, współpraca z chórem, orkiestrą i kolegami instrumentalistami (kameralistyka) oraz zadania aktorskie.

Agata Porczak zaprezentuje swój recital dyplomowy 5 maja 2016 r. o godz. 18:00 w Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zanim usłyszymy dyplomantkę, w muzyczny nastrój wprowadzą słuchaczy studentki I i II roku z klasy dr Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej: Alena Khomich, Aleksandra Wojtachnia i Julita Wudarczyk. W dwóch tercetach będzie je wspierać Wanda Wojciechowska, która także przygotowuje się do dyplomu.

 

W programie przewidziane są utwory Różyckiego, Bacewicz, Szymanowskiego, Donizettiego, Mozarta, Verdiego, Scarlattiego i innych.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!