OTWARTA KOLEKCJA

26 lutego 2015 | czwartek | godzina 18.00 | Muzeum Sztuki Współczesnej, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie

Zapraszamy do Muzeum Sztuki Współczesnej  na wernisaż wystawy OTWARTA KOLEKCJA przygotowanej we współpracy kuratorskiej zespołu Muzeum Sztuki Współczesnej ze studentami Akademii Sztuki w Szczecinie.

OTWARTA KOLEKCJA opiera się na eksperymencie z zakresu metod pracy ze zbiorami, który zakłada otwarcie zasobów muzealnych na nowych, kreatywnych użytkowników i zaproszenie ich do sformułowania autorskich wypowiedzi kuratorskich w związku ze zgromadzonymi przez muzeum dziełami. Liczący ponad 300 obiektów zbiór Zachęty Sztuki Współczesnej, udostępniono studentom Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy na jego bazie opracowali cykl prezentacji przedstawiających zasoby Zachęty w nowych koncepcyjnych i aranżacyjnych układach.

OTWARTA KOLEKCJA to konstelacja czterech niezależnych wzajemnie uzupełniających się mikrowystaw poświęconych tematyce przestrzeni, samoświadomości i relacji z fantazmatycznym Obcym.

 

OTWARTA KOLEKCJA
Muzeum Sztuki Współczesnej, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Staromłyńska 1

Kuratorzy / studenci: Marcin Buczkowski, Małgorzata Goliszewska, Piotr Perzycki, Magdalena Sakowska-Carło, Joanna Szumacher, Martyna Szwinta, Mikołaj Tkacz

Kurator prowadzący: Magdalena Lewoc

Organizator: Muzeum Narodowe w Szczecinie

Partnerzy: Zachęta Sztuki Współczesnej, Akademia Sztuki w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *