Otwarcie Galerii Znaku i Typografii na Oddziale Okulistyki w Zdrojach!

26 lutego 2016 | piątek | godzina 11:00 | OKULISTYKA | Pawilon nr 16 | Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zdroje

 

Galeria Znaku i Typografii na Oddziale Okulistyki w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zdroje jest kolejną przestrzenią skierowaną do pacjentów, w tym wypadku poradni okulistycznej – odbiorców, którzy na co dzień nie mają styczności z tematami podejmowanymi w zakresie projektowania znaku, piktogramu czy typografii.

 

Wydział Sztuk Wizualnych we współpracy z Oddziałem Okulistyki poprzez działalność galerii chce namówić pacjentów i pracowników oddziału do poszukiwań komunikatów w abstrakcyjnych, często ascetycznych formach i kształtach.

 

Ciało człowieka korzysta z kilku zmysłów rejestracji codziennych doświadczeń, lecz do najczęściej przywoływanych należy postrzeganie dzięki zmysłowi wzroku. Poprzez prezentowanie prac mamy nadzieję na wniesienie dodatkowych wartości do szpitalnych przestrzeni, gdzie pacjenci spędzają czas w trakcie oczekiwania na wizytę u lekarza. Tym samym chcemy zachęcić ich do poznania dziedziny sztuki jaką jest projektowanie graficzne.

 

Galeria na Oddziale Okulistyki to nowo wyremontowana przestrzeń, w której eksponowane będą prace studentów i pedagogów z Akademii Sztuki w Szczecinie oraz zaproszonych gości z Polski. Prezentowane na wystawach projekty – znaki abstrakcyjne, piktogramy, plakaty typograficzne, są zalążkiem, częścią pracy studentów z Pracowni Znaku i Typografii.

 

Pracownia Projektowania Znaku i Typografii

Kierownik pracowni: dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. nadzw.

W skład Pracowni Znaku i Typografii wchodzą przedmioty takie jak:

 

  • Projektowanie Znaku i Form Identyfikacyjnych – dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. nadzw. / as. mgr Magdalena Januszkiewicz
  • Projektowanie Typografii – dr Michał Kacperczyk
  • Podstawy Projektowania Typografii i Wydawnictw – dr Michał Kacperczyk / dr Justyna Machnicka
  • Podstawy Grafiki Projektowej. Projektowanie Znaku i Form Identyfikacyjnych – mgr Tomasz Piotr Świtalski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *