Obiekt 25-lecia | Głosuj na Pałac!

Trwa głosowanie na  „Obiekt 25-lecia – Symbol Przemian. Konkurs odbywa się w ramach WESTIVALU. Do soboty włącznie można oddawać swój głos, wrzucając go urny, znajdującej się w budynku Filharmonii. Wśród obiektów nominowanych do nagrody znalazł się Pałac pod Globusem, siedziba Akademii Sztuki w Szczecinie. Pałac został nominowany w kategorii pierwszej – jako zmodernizowany obiekt zabytkowy.

Komisja konkursowa wskazała 22 obiekty do trzech publicznych debat i do głosowania, które odbędą się w trakcie WESTIVALU w dniach 16-18 października br.

W budynku Filharmonii przy ul. Małopolskiej będą prezentowane zdjęcia wszystkich nominowanych obiektów. Również w dniach 16-18 października odbędą się trzy publiczne debaty, w których wezmą udział m.in. autorzy obiektów.

Debaty odbędą się w holu głównym filharmonii:

16 października godz. 17.00 -18.30 – I KATEGORIA – OBIEKTY RÓŻNE M. IN. PRZESTRZENIE PUBLICZNE, PRZEBUDOWY BUDYNKÓW ISTNIEJACYCH (W TYM DZIAŁANIA NA OBIEKTACH ZABYTKOWYCH), REWITALIZACJA, OBIEKTY INŻYNIERSKIE ORAZ INFRASTRUKTURALNE

17 października godz. 16.00 – 17.30 – II KATEGORIA – BUDYNKI I ZESPOŁY MIESZKANIOWE WIELORODZINNE I JEDNORODZINNE

18 października godz. 17.00 – 18.30 – III KATEGORIA – BUDYNKI UŻYTECZNOSCI PUBLICZNEJ

 

Głosować można na kilka sposobów.

 

  1. Wybór poprzez oddanie głosu na „Karcie do głosowania” w trakcie WESTIVALU w dniach: 16.10 – 18.10.2014, w budynku Filharmonii przy ul. Małopolskiej 48, poprzez wrzucenie do urny – w godzinach otwarcia Filharmonii (od 10.00 do 20.00), w trakcie trwania WESTIVALU.
  2. Wybór poprzez oddanie głosu w korespondencji elektronicznej, na adres e-mail: obiekt25lecia@um.szczecin.pl . Karta do głosowania jest do pobrania na stronie internetowej: http://www.bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_50897.asp

Zgłoszenia przesłane elektroniczną muszą zostać dostarczone do siedziby. Organizatora Konkursu do 16.10.2014 r. do końca dnia (liczy się data wpływu).

 

Głosowania dokonuje się poprzez wskazanie na Karcie do głosowania maksymalnie 1 obiektu w każdej Kategorii I-III, (łącznie max. 3 głosy) oraz wskazanie maksymalnie 1 obiektu spośród wszystkich wyszczególnionych, który powinien otrzymać „Nagrodę Publiczności”. Udział w głosowaniu jest powszechny, otwarty dla wszystkich.

 Rozstrzygnięcie konkursu:

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród przez Prezydenta Miasta Szczecin, odbędzie się w niedzielę 19 października 2014 roku o godzinie 13.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej. Po uroczystości odbędzie się  Koncert Baltic Neopolis Orchestra.

Wstęp na debaty i na galę jest bezpłatny!

Ostatnie 25 lat historii Polski to czas głębokich zmian kulturowych, społecznych i ekonomicznych. Jest to także okres, w którym w sposób znaczący zmieniła swój kształt otaczająca nas przestrzeń. Konkurs „Obiekt 25-lecia_SYMBOL PRZEMIAN” ma zwrócić uwagę na Miasto jako miejsce, które w postaci zrealizowanych obiektów 
i zagospodarowania terenu, zapisuje historię ważnego okresu przemian po roku 1989.

Celem konkursu jest wspólny wybór „Obiektu 25-lecia_SYMBOL PRZEMIAN”, który będzie ogniskował uwagę i dyskusję wokół wartości, jakie przyniósł okres minionego ćwierćwiecza. Ważnym aspektem jest również promowanie architektury jako wartości, która powstała na tle przemian społecznych i kulturalnych ostatniego 25-lecia.

W konkursie mogły wziąć udział obiekty wybudowane lub zmodernizowane w Szczecinie w latach 1989 – 2014.

Organizatorem Konkursu na „Obiekt 25-lecia_SYMBOL PRZEMIAN” jest Gmina Miasto Szczecin oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Oddział Szczecin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *