Najlepsze dyplomy artystyczne – Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Uladzimir Pazniak, Kaja Kleśta, Emil Michorzewski i Tomasz Staniszewski – to autorzy najlepszych artystycznych dyplomów w minionym roku w Akademii Sztuki w Szczecinie. Ich pracę docenił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – nagrody marszałka zostaną wręczone podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Sztuki w Szczecinie w czwartek o godzinie 11.00. Nagrody wręczy wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Uladzimir Pazniak urodził się w Białoruskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej w 1985 roku. Absolwent wydziału sztuki Uniwersytetu Państwowego imienia Janki Kupały w Grodnie. Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012. W 2016 roku uzyskał tytuł magistra na Wydziale Malarstwa i Nowych Media Akademii Sztuki w Szczecinie uzyskał tytuł magistra sztuki. W swojej praktyce artystycznej stosuje media takie jak: rzeźba, rysunek, performance i wideo. Został nagrodzony za pracę: „Inochód. Jednoczesne stawianie obu nóg lewych” przygotowaną pod kierunkiem prof. dra hab. Kamila Kuskowskiego.

Instalacja o tytule Inochód to wizualny dokument socjalnej utopii, obracający się wokół przełomowych artystycznych praktyk awangardowych. „Inochód to jeden z paradoksalnych sposobów poruszania się niektórych ssaków kopytnych i psowatych, polegający na unoszeniu jednocześnie obu kończyn z jednej strony ciała. Używając tego słowa jako tytułu do instalacji, zaznaczam polityczną pozycję artystów, do których odnoszę się w swojej praktyce.” – komentuje autor.

Kaja Kleśta została nagrodzona za dyplom pt. „Opracowanie graficzne 13 Bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego” . To absolwentka Wydziału sztuk Wizualnych, kierunku grafika. Dyplom zrealizowała w pracowni prowadzonej przez dra Michała Kacperczyka. Stypendystka MKiDN, MNiSW oraz Prezydenta Miasta Szczecina. Jej plakaty były pokazywane na wystawach w kraju i za granicą: we Włoszech, Rosji, w Japonii, Macedonii i Serbii. Zdobyła dwie równorzędne nagrody Grand Prix na 8. International Student Poster Competition w Skopje w Macedonii. Współautorka identyfikacji wizualnej 45. i 46. FAMY – wraz z Piotrem Deptą-Kleśtą. Z nim też prowadziła Galerię w Alei Fontann w Szczecinie. Współpracuje z Teatrem Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Zostały także docenione koncerty dyplomowe Tomasza Staniszewskiego z Wydziału Instrumentalnego oraz Emila Michorzewskiego z wydziału Edukacji Muzycznej.

Tomasz Staniszewski to urodzony (3 września 1992 roku w Stargardzie Szczecińskim) akordeonista. W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Jerzego Siemaka. Laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m.in. w Przemyślu- 3 nagroda, Mławie- 2 nagroda, Miastku- 1 nagroda, Szczecinie- 1 nagroda. W 2013 roku został laureatem 2 nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Ossie w Rosji. W 2015 roku zdobył drugą nagrodę na III Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Mont-Dore (Francja). W duecie z Hubertem Leśniewski akordeon-klarnet zajmował czołowe miejsca na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Sanoku, Mławie, Solcu Zdrój.  W 2012 roku nawiązał współpracę z Alicją Węgorzewską, czołową europejską mezzosopranistką co zaowocowało serią koncertów w kraju i zagranicą: m.in. Warszawa, Bytom, Doha (Katar).Występuje też poza granicami kraju, koncertując we Włoszech i Niemczech. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich z dziedziny akordeonu, na których to wykładali najlepsi europejscy akordeoniści. Koncertuje zarówno solo jak i kameralnie. Od 2011 roku stypendysta Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński. Laureat Nagrody dla Twórców Kultury Stargardu Szczecińskiego za rok 2013.

Emil Michorzewski – absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku dyrygentura chóralna (klasa prof. dra hab. Dariusza Dyczewskiego) i muzyka liturgiczna (klasa dra hab. Bogdana Narlocha, prof. nadzw.). Dwukrotny laureat stypendium rektora dla najlepszych studentów, stypendysta Miasta Szczecin (stypendia artystyczne i naukowe). Absolwent Studium Organistowskiego w Szczecinie. Jako członek Koła Naukowego WEM organizował kilka konferencji naukowych, występował także jako prelegent. Organizował i występował podczas licznych koncertów studenckich w Polsce i zagranicą.

 

Gratulujemy!

_n9c0162 _n9c0216 image001 img_0207 img_0220

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *