„Modern Stories” Doroty Kempko | GALERIA O.

29 listopada 2016 | wtorek | godzina 17.00 | Galeria O. | Opera na Zamku w Szczecinie (wejście C)

Opera na Zamku w Szczecinie oraz Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie zaprasza na uroczyste otwarcie GALERII O. – nowej przestrzeni prezentacji sztuki współczesnej w Szczecinie.

Pierwsza wystawą, jaką zaprezentuje GALERIA O. będzie „Modern Stories” Doroty Kempko.

Modern Stories powstało z potrzeby tworzenia biżuterii, która łączy tradycyjne techniki jubilerskie ze współczesną estetyką. Fascynacja klasycznymi formami i szlachetnymi kruszcami, to główne inspiracje projektantki Doroty Kempko.
Kolekcja Modern Stories wykonana jest w całości ręcznie w oparciu o tradycyjne zasady sztuki złotniczej. W kolekcji znajduje się 12 modeli pierścionków oraz 10 modeli obrączek wykonanych z białego lub żółtego 14-karatowego złota z brylantami i naturalnymi perłami w jasnym lub ciemnym kolorze w ponad 40 konfiguracjach. Całość kolekcji jest zaprojektowana tak, aby formy kolejnych modeli wynikały z tych wcześniejszych i uzupełniały się w naturalny sposób. Otwarte pierścionki są ozdobione klasycznie oprawionymi diamentami i perłami tworząc nowoczesne kompozycje.
Dorota Kempko prowadzi Pracownię technik złotniczych dla studentów Wzornictwa na WMiNM Akademii Sztuki w Szczecinie.

Dorota Kempko 

  1. 1985 r.  Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w Katedrze Biżuterii. Udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (m.in. Sandomierz, Gdańsk, Warszawa, Monachium, Wiedeń) Wystawa indywidualna Legnicki Festiwal Srebra 2010 Debiuty.  Autorka biżuterii dla Polskiej Prezydencji w Radzie UE 2011. Nagrody: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie „Projekt 2008”, Galeria Sztuki w Legnicy w konkursie „Projekt 2008”, nagroda w konkursie „Dolina Kreatywna” w kategorii design, wyróżnienie honorowe ASP Rocznik 2009. Właścicielka marki Animal Kingdom i Modern Stories.

 

plakat.cdr

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii O. w Operze na Zamku (wejście C) w dniu 29.11.2016 o godzinie 17.00.

Galeria O. otwarta będzie w każdy wtorek w godzinach 16.00-20.00.
Wystawę „Modern Stories” można oglądać do 20.12.2016 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *