Młode Wilki 15 | ruszył nabór prac

„Młode Wilki 15” to druga edycja festiwalu dźwięku i obrazu, skierowanego do studentów wyższych szkół plastycznych i muzycznych oraz niestudiujących osób do 25 roku życia, zainteresowanych zagadnieniami sztuki współczesnej.

Spośród nadesłanych drogą e-mailową (do 31 października) prac i propozycji Jury nominuje od 15 do 20 realizacji, które w dniach trwania festiwalu (27-28 listopada) zostaną zaprezentowane publiczności w ramach wystąpień i projekcji filmowych.
W dniach 27-28 listopada odbędą się pokazy, wystąpienia, projekcje, koncerty oraz wykłady  członków Jury. W Galerii Akademii Sztuki w Szczecinie Zonie Sztuki Aktualnej zaprezentowana zostanie wystawa ubiegłorocznych laureatów nagrody dziekana prof. Dra hab. Kamila Kuskowskiego: Wojciecha Didkowskiego, Artura Rozena i Piotra Urbańca.

List organizatorów do potencjalnych uczestników festiwalu:

Już od 1 października przyjmujemy zgłoszenia filmów artystycznych (video, animacji, videoclipów etc.), prezentowanych podczas projekcji filmowych, oraz innych realizacji, powstałych w dowolnym  medium (rzeźba, instalacja, soundart, plotka etc.) lub też niepowstałych w ogóle, gdyż ich pełna materializacja jest niemożliwa ze względu na utopijny charakter konceptu. Nominowani studenci przedstawią autorskie realizacje w Sali Teatralnej Akademii Sztuki w Szczecinie w wybranej przez siebie formie, takiej jak wystąpienie, koncert lub słuchowisko.
Do zespołu Jury zaprosiliśmy w tym roku artystkę wizualną – Bognę Burską,  muzyka eksperymentalnego oraz twórcę festiwalu Audio Art w Krakowie – Marka Chołoniewskiego, artystę wizualnego – Igora Krenza oraz twórcę Stowarzyszenia Trzecia Fala, zajmującego się polską muzyką awangardową – Łukasza Strzelczyka.
Grand Prix konkursu w wysokości 5000 zł oraz cztery wyróżnienia w wysokości 1000 zł zostaną wręczone 28 listopada 2015 roku.
Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem, towarzyszącym ubiegłorocznej edycji festiwalu oraz do odwiedzania naszej strony internetowej, na której znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy: http://mlodewilki.akademiasztuki.eu.
Termin przesyłania realizacji upływa 31 października 2015r.

Z poważaniem,
dyrektorzy festiwalu

mgr Łukasz Jastrubczak

dr Zorka Wollny

 

Projekt jest współfinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie.

 

 Projekt jest współfinansowany przez Miasto Szczecin.