Młode Wilki 15 | ruszył nabór prac

„Młode Wilki 15” to druga edycja festiwalu dźwięku i obrazu, skierowanego do studentów wyższych szkół plastycznych i muzycznych oraz niestudiujących osób do 25 roku życia, zainteresowanych zagadnieniami sztuki współczesnej.

Spośród nadesłanych drogą e-mailową (do 31 października) prac i propozycji Jury nominuje od 15 do 20 realizacji, które w dniach trwania festiwalu (27-28 listopada) zostaną zaprezentowane publiczności w ramach wystąpień i projekcji filmowych.
W dniach 27-28 listopada odbędą się pokazy, wystąpienia, projekcje, koncerty oraz wykłady  członków Jury. W Galerii Akademii Sztuki w Szczecinie Zonie Sztuki Aktualnej zaprezentowana zostanie wystawa ubiegłorocznych laureatów nagrody dziekana prof. Dra hab. Kamila Kuskowskiego: Wojciecha Didkowskiego, Artura Rozena i Piotra Urbańca.

List organizatorów do potencjalnych uczestników festiwalu:

Już od 1 października przyjmujemy zgłoszenia filmów artystycznych (video, animacji, videoclipów etc.), prezentowanych podczas projekcji filmowych, oraz innych realizacji, powstałych w dowolnym  medium (rzeźba, instalacja, soundart, plotka etc.) lub też niepowstałych w ogóle, gdyż ich pełna materializacja jest niemożliwa ze względu na utopijny charakter konceptu. Nominowani studenci przedstawią autorskie realizacje w Sali Teatralnej Akademii Sztuki w Szczecinie w wybranej przez siebie formie, takiej jak wystąpienie, koncert lub słuchowisko.
Do zespołu Jury zaprosiliśmy w tym roku artystkę wizualną – Bognę Burską,  muzyka eksperymentalnego oraz twórcę festiwalu Audio Art w Krakowie – Marka Chołoniewskiego, artystę wizualnego – Igora Krenza oraz twórcę Stowarzyszenia Trzecia Fala, zajmującego się polską muzyką awangardową – Łukasza Strzelczyka.
Grand Prix konkursu w wysokości 5000 zł oraz cztery wyróżnienia w wysokości 1000 zł zostaną wręczone 28 listopada 2015 roku.
Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem, towarzyszącym ubiegłorocznej edycji festiwalu oraz do odwiedzania naszej strony internetowej, na której znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy: http://mlodewilki.akademiasztuki.eu.
Termin przesyłania realizacji upływa 31 października 2015r.

Z poważaniem,
dyrektorzy festiwalu

mgr Łukasz Jastrubczak

dr Zorka Wollny

 

Projekt jest współfinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie.

 

 Projekt jest współfinansowany przez Miasto Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *