„Miłosne Wyznania Muzyczne” | Studenci AS w Operze na Zamku

20 marca 2016 | godzina 12.00  | Opera na Zamku w Szczecinie | Sala Kameralna im. Jacka Nieżychowskiego (bilety do nabycia w kasie Opery)

 

„Miłosne Wyznania Muzyczne” tak zatytułowany jest koncert, który odbędzie się 20.03.2016 roku o godz. 12.00. w Sali Kameralnej im. Jacka Nieżychowskiego Opery na Zamku w Szczecinie. Wszystkich, którzy zechcą zakupić bilet i wziąć udział w koncercie, czeka niesamowita uczta duchowa, w programie bowiem znajdą się przepiękne duety miłosne, m. in. G. F. Händla, W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego. L. Delibes’a a także E. Kalmana, F. Lehara i innych.

 

Koncert jest zwieńczeniem trzydniowej pracy studentów wokalistyki Akademii Sztuki, podczas warsztatów wokalnych, prowadzonych przez wspaniałych gości, prof. Feliksa Widerę – dyrektora Instytutu Wokalno- Aktorskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz dr. hab. Jacka Ściboraz Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydział Muzyki.

 

Dzięki uprzejmości dyrektora Opery na Zamku, Jacka Jekiela, młodzi studenci będą mięli szansę pokazać się szczecińskiej publiczności, w tej nowoczesnej Sali Kameralnej. To budujące, że Opera jest otwarta na współpracę z Akademią Sztuki. Być może w przyszłości, to właśnie absolwenci AS, staną na deskach Opery już jako soliści, tego im z całego serca życzę.

dr hab. Ewa Filipowicz – Kosińska

 

W koncercie wystąpią studenci wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy swój kunszt wokalny, na co dzień kształcą pod okiem wspaniałych pedagogów: prof. Grażyny Flicińskiej – Panfil, prof. Piotra Kusiewicza, prof. Wojciecha Maciejowskiego, dr hab. Katarzyny Dondalskiej, dr hab. Ewy Filipowicz – Kosińskiej, dr hab. Joanny Tylkowskiej – Drożdż, dr Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej, dr.Pawła Wolskiego oraz mgr. Tomasza Krzysicy. Przy fortepianie akompaniować będą mgr Marta Gargała, mgr Agnieszka Kuźma, mgr Marta Podolska, mgr Karolina Stańczyk, mgr Krzysztof Figiel.