„Miłosne Wyznania Muzyczne” | Studenci AS w Operze na Zamku

20 marca 2016 | godzina 12.00  | Opera na Zamku w Szczecinie | Sala Kameralna im. Jacka Nieżychowskiego (bilety do nabycia w kasie Opery)

 

„Miłosne Wyznania Muzyczne” tak zatytułowany jest koncert, który odbędzie się 20.03.2016 roku o godz. 12.00. w Sali Kameralnej im. Jacka Nieżychowskiego Opery na Zamku w Szczecinie. Wszystkich, którzy zechcą zakupić bilet i wziąć udział w koncercie, czeka niesamowita uczta duchowa, w programie bowiem znajdą się przepiękne duety miłosne, m. in. G. F. Händla, W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego. L. Delibes’a a także E. Kalmana, F. Lehara i innych.

 

Koncert jest zwieńczeniem trzydniowej pracy studentów wokalistyki Akademii Sztuki, podczas warsztatów wokalnych, prowadzonych przez wspaniałych gości, prof. Feliksa Widerę – dyrektora Instytutu Wokalno- Aktorskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz dr. hab. Jacka Ściboraz Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydział Muzyki.

 

Dzięki uprzejmości dyrektora Opery na Zamku, Jacka Jekiela, młodzi studenci będą mięli szansę pokazać się szczecińskiej publiczności, w tej nowoczesnej Sali Kameralnej. To budujące, że Opera jest otwarta na współpracę z Akademią Sztuki. Być może w przyszłości, to właśnie absolwenci AS, staną na deskach Opery już jako soliści, tego im z całego serca życzę.

dr hab. Ewa Filipowicz – Kosińska

 

W koncercie wystąpią studenci wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy swój kunszt wokalny, na co dzień kształcą pod okiem wspaniałych pedagogów: prof. Grażyny Flicińskiej – Panfil, prof. Piotra Kusiewicza, prof. Wojciecha Maciejowskiego, dr hab. Katarzyny Dondalskiej, dr hab. Ewy Filipowicz – Kosińskiej, dr hab. Joanny Tylkowskiej – Drożdż, dr Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej, dr.Pawła Wolskiego oraz mgr. Tomasza Krzysicy. Przy fortepianie akompaniować będą mgr Marta Gargała, mgr Agnieszka Kuźma, mgr Marta Podolska, mgr Karolina Stańczyk, mgr Krzysztof Figiel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *