Mikołaj Iwański | Okrągły stół ekonomii społecznej

15 października 2015 | czwartek | godzina 17.00 | Spółdzielnia Socjalna Dwie Zmiany | Sopot

Mikołaj Iwański z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie bierze udział dyskusji pt. „Okrągły stół ekonomii społecznej” w Sopocie.

Organizatorzy o wydarzeniu:

WRAZEM, CZYLI SPOŁEM
Zapraszamy do dyskusji w potencjałach i trudnościach w funkcjonowaniu spółdzielczości we współczesnej Polsce. Czy „dobrowolne zrzeszenia nieograniczonej liczby osób” mają szansę na przebudowanie systemu ekonomicznego w Polsce w kierunku bardziej sprawiedliwej gospodarki nakierowanej na realizację potrzeb obywateli? Jak historia ruchu spółdzielczego wpływa na sposób jego kształtowania we współczesnej Polsce? Czym jest spółdzielnia socjalna i w jaki sposób ją założyć? W jakich obszarach może działać spółdzielnia i jak wyglądają współczesne strategie biznesowe podejmowane przez spółdzielnie zakładane u progu XXI wieku.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele pomorskiego ruchu spółdzielczego, a wśród nich: Krystian Wołowski (Spółdzielnia Socjalna Dwie Zmiany), Tomasz Chodnikiewicz (Spółdzielnia Świetlik-Reaktywacja oraz Mikołaj Iwański (ekonomista pola sztuki) i kuratorka Aneta Szyłak (Muzeum Narodowe / Fundacja Alternativa).

Moderacja: Szymon Żydek

BIO: Szymon Żydek (1987) – kurator, producent i reasercher. Absolwent Royal Institute of Art w Sztokholmie (teoria architektury) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (widza o kulturze). Współpracownik Fundacji Bęc Zmiana, galerii Raster oraz studia architektonicznego WWA Architects. Członek zespołu Wolnego Uniwersytetu Warszawy. W swojej praktyce zajmuje się kwestiami z pogranicza urbanistyki, sztuki i krytyki kultury.

Kuratorka i koordynatorka: Aneta Szyłak

 

Foto: Spółdzielnia “Świetlik”, malowanie komina w fabryce celulozy w Świeciu, archiwum Mirosława Błaszkiewicza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *