Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

21 lutego 2016 | niedziela | 11.00 – 14.00 | Szczecin

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników już̇ po raz czwarty jest organizatorem Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, którego obchody odbędą̨ się̨ 21 lutego.

Ideą MDPT jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców i turystów po mieście. Przybliżenie ciekawych miejsc, obiektów oraz historii. Dzień przewodnika ma uświadomić́ wszystkim jak ważną̨ rolę w promocji i kreowaniu wizerunku miasta odgrywają̨ przewodnicy.

W niedzielę 21 lutego 2016 roku ZSPiP zaprasza wszystkich chętnych na piesze wycieczki po Szczecinie. Uroczystość́ rozpocznie się̨ na Placu Orła Białego o godz. 11.00, gdzie po krótkim powitaniu i przekazaniu najważniejszych informacji uczestnikom, przewodnicy Stowarzyszenia rozpoczną̨ oprowadzanie po mieście wszystkich chętnych zebranych na placu. Zakończenie IV MDPT uświetni koncert organowy w Katedrze św. Jakuba, który rozpocznie się̨ o godzinie 14.00 i będzie akcentem kończącym tegoroczne obchody.

W programie zwiedzania:

Akademia Sztuki, Bazylika Archidiecezjalna pw. św. Jakuba, Centrum Dialogu Przełomy, Cerkiew pw. św. Mikołaja, Łasztownia, dwa gmachy Muzeum Narodowego, Opera, Teatr Kameralny, Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Polski, Zamek Książąt Pomorskich.

Uwaga: Ze względu na ograniczoną możliwość́ wstępu do wielu obiektów wejście do nich będzie limitowane. Bezpłatne wejściówki będą̨ rozdawane przez organizatorów przed rozpoczęciem zwiedzania.

Do każdej trasy przypisane jest zwiedzanie jednego obiektu.