Międzynarodowy Dzień Muzyki w Akademii Sztuki w Szczecinie

1 października 2016r. Akademia Sztuki wypełniła się dziećmi  i nauczycielami. Wszyscy przyszli tu, aby
rozwijać swoje umiejętności gry na flażolecie podczas warsztatów zorganizowanych dla dwóch grup zaawansowania
dzieci młodszych (ok. 100 uczniów) i jednej grupy nauczycieli (27 osób), do której dołączyli najlepsi flażoleciści z zaprzyjaźnionych szkół (12 osób). Warsztaty dla nauczycieli prowadził Pan Wojciech Wietrzyński propagator gry na flażolecie w Polsce wraz ze swoją córką Katarzyną- najlepszą instrumentalistką. Spotkanie z flażoletem dla dzieci prowadziły Renata Kaczkowska z SP1, Barbara Łoziuk z SP 51, Iwona Wierzbicka z SP w Przecławiu, Magdalena Witkowska z SOSW w Tanowie.

 W realizację tego projektu włączyło się Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz Szkoła Podstawowa w Przecławiu.

Przy przedsięwzięciu aktywnie pomagały studentki Wydziału Edukacji Muzycznej z Koła Naukowego DISCIMUS: Kasia Borkowska, Paulina Skrzypek, Monika Mamos, Dominika Ignatowicz.

Czterogodzinne  warsztaty zakończyły się koncertem, na którym dzieci muzykowały wspólnie ze Swarzędzką Orkiestrą Flażoletową. Słuchaczami byli rodzice, którzy podziwiali swoje pociechy oraz umiejętności muzyków ze Swarzędza gromkimi brawami. Koncert nagłośnił Pan Krzysztof Gierba, który również sprawował pieczę nad mediami podczas warsztatów.

Kolejne warsztaty flażoletowe w naszej Akademii przyczyniły się do realizacji planów grupy nauczycieli-zapaleńców, o utworzeniu Szczecińskiej Orkiestry Flażoletowej. Akademia Sztuki będzie wspierała jej działalność.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i jego realizatorką była Iwona Wierzbicka, która zgłosiła to wydarzenie do Ogólnopolskiego Ruchu Flażoletowego już w grudniu ubiegłego roku. Z ramienia Akademii Sztuki wspierała tę inicjatywę dr Alicja Delecka-Bury.

Międzynarodowy Dzień Muzyki w naszej uczelni zaliczamy do bardzo udanych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *