Michał Landowski | Letni koncert na fagot i fortepian

24 czerwca 2015 | godzina 18.00 | sala 006 | Pałac pod Globusem

 

Zapraszamy na letni koncert w wykonaniu absolwentów szczecińskich szkół muzycznych – Bernarda Łaseckiego (fagot) i Michała Landowskiego (fortepian, Wydział Instrumentalny Akademii Sztuki w Szczecinie), który odbędzie się 24.06.2015 o godzinie 18:00 w sali 006 w Pałacu Pod Globusem przy pl. Orła Białego 2 w Szczecinie. Wstęp jest wolny.

 

W programie znajdą się utwory kameralne na fagot z fortepianem, a także utwory solowe J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina, S. Prokofiewa oraz A. Tansmana.

 

Koncert poprowadzi dr Maria Behrendt (WEM)

Michał Landowski jest absolwentem szczecińskich szkół muzycznych: PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego oraz ZSM II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu mgr Teresy Skwierczyńskiej. Obecnie jest studentem Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie fortepianu prof. Bogusława Rottermunda. Na swoim koncie ma nagrody i wyróżnienia na krajowych oraz międzynarodowych konkursach, m.in. jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Wiedniu. Koncertował na wielu festiwalach w kraju, m.in. na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, XVIII Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu” (wraz z orkiestrą festiwalową Brevis pod dyr. Wojciecha Mrozka). Występował także za granicą, m.in. w Rostocku, Lubece i Siegen. W bieżącym roku wykona recital na festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku, organizowanym przez UMFC w Warszawie. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Grzegorza Kurzyńskiego, Jarosława Drzewieckiego i Kevina Kennera. 

Bernard Łasecki rozpoczął swą edukację muzyczną na gitarze klasycznej u mgr. Jana Gottschlinga w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie. Następnie w ZSM II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie podjął naukę gry na kontrabasie, aby po 2 latach zmienić specjalizację na fagot pod kierunkiem mgr Lecha Olejnika. Jako inspektor i pierwszy fagocista orkiestry szkolnej oraz Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej Pomerania koncertował w Polsce i Niemczech. W 2014 roku ukończył studia I st. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Bogumiła Gadawskiego i dr Artura Kasperka. Naukę na studiach II st. kontynuuje na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku (filia UMFC Warszawa) w klasie dr Artura Kasperka oraz mgr Michała Wawrzyniaka. Od 2011 r. jest koncertującym kontrafagocistą w klasie mgr Mariusza Oczachowskiego. Kształci się również w kierunku muzyki dawnej u dr hab. Agaty Sapiechy. Współpracuje z młodymi dyrygentami i kompozytorami oraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Łobeskiego Domu Kultury i z zespołem Ensemblage, z którym dokonuje prawykonań i nagrań muzyki współczesnej. Jest członkiem Arston Trio, współpracuje także z PZLPiT Mazowsze. Uczestniczył w wielu konkursach i festiwalach na terenie kraju i zagranicy. Jest laureatem nagrody Grand Prix I Międzynarodowego Konkursu Instrumentalistów w Łobzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *