Michał Kulik | Kunst-und Kulturstammtisch

13 kwietnia 2016 | środa | godzina 17.00 | Schloss Bröllin

 

Zaproszenie do 1. mobilnego dwujęzycznego stolika ludzi sztuki i kultury pogranicza

Dr Michał Kulik, pracownik Akademii Sztuki w Szczecinie, współorganizuje polsko –niemieckie spotkanie ludzi kultury i sztuki pogranicza.

Organizatorzy o wydarzeniu:

Kochani artyści i twórcy kultury,

zapraszamy uprzejmie do naszego pierwszego stolika ludzi sztuki i kultury

na 13 kwietnia, godz. 17:00

Naszą ambitną, i mamy nadzieję, przyszłościową rundę wymiany zainauguruje w roli gospodarza Schloss Bröllin

Co się wydarzy: spotkanie rozpoczniemy zwiedzaniem i dalszym poznawaniem wielowymiarowego miejsca kultury i sztuki jakim jest Schloss (Zamek) Bröllin. Zamek dzięki renowacji promieniuje nowym blaskiem. Następnie zapraszamy do wymiany informacji o indywidualnych i wspólnych projektach oraz planach. Odbywać się to będzie w niecodziennej atmosferze – przy wspólnym gotowaniu pod kierunkiem zamkowego szefa kuchni Rona. Wspólne krojenie i mieszanie składników wprowadzi dynamikę do wzajemnego poznania się lub odnowienia znajomości. Prosimy serdecznie o przyniesienie warzyw, składników zupy, którą będziemy wspólnie przyrządzać.

Następnie chcemy omówić formę, cel i częstotliwość spotkań naszego „ruchomego” stolika ludzi sztuki i kultury, a także omówić/rozpoznać możliwość wspólnych projektów, zaplanować działania, zawiązać nowe partnerstwa, względnie ożywić stare. Naszym zamiarem jest (lepsze) wzajemne poznanie się oraz wspieranie każdego z nas w jego zadaniach i celach, a także wszystkim nam umożliwić, co jest nie do przecenienia, działanie na rzecz wzmocnienia Regionu jako całości.

 

Powstanie i cele tej inicjatywy: Pomysł „stolika” pochodzi od Rady ds. Sztuki i Kultury powiatu Vorpommern-Greifswald i skonkretyzował się podczas warsztatów nadgranicznych w Raminie. W lutym; 27 i 28 spotkali się na nich, różnorodni aktywiści pogranicza, aby omówić możliwości realizacji nowych projektów i utworzenia wspólnej platformy wymiany. Wynikiem tej dwudniowej rundy dyskusyjnej było utworzenie grupy oraz stolika ludzi sztuki i kultury. Za tym pomysłem stała potrzeba rozszerzenia własnego horyzontu oraz nie tylko poznanie innych ludzi sztuki i kultury, ale także w równym stopniu osobiste poznanie innych kreatywnych miejsc i w ten sposób wysondowanie potencjalnych możliwości wzbogacenia własnych przedsięwzięć, rozszerzenia, rozwinięcia lub podjęcia nowych wyzwań. Nasza wspólna akcja, jak wynika z zaproszenia, ma na celu wyszukanie możliwości wspólnych działań z tymi, którzy poświęcą na to czas i swoje chęci. W tej chwili naszym zamiarem jest regularne spotykanie się za każdym razem w nowym miejscu. Chociaż granice są otwarte, to język jest dla niektórych z nas przeszkodą, dlatego korzystamy z pośredników językowych. Aby ich wysiłek odwzajemnić i nie obciążać indywidualnego budżetu artystów i ludzi kultury (koszty dojazdu) staramy się o otrzymanie wsparcia z Euroregion Pomerania e.V. W drugiej połowie roku, jeżeli się uda, otrzymamy częściowy zwrot kosztów dojazdu oraz pokrycie kosztów honorariów dla tłumaczy.

Cieszymy się na Wasz przyjazd i prosimy o przekazanie tego zaproszenia do kolegów i zainteresowanych artystów i ludzi sztuki.

 

Serdecznie pozdrawiają

Bartel Meyer im Namen des Vorstandes von Schloss Bröllin e.V

Holm-Henning Freier, Latücht Film und Medien Verein Neubrandenburg

Michal Kulik, producent filmów ze Szczecina, pracownik Akademii Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie „Edukacja, Kultura, Nauka”

Kati Mattutat, Kawiarnia Kultury Koeppenhaus, Greifswald

Anett Hauswald, Kierowniczka Wydziału Kultury, Greifswald

Martin Schröter, Koordynator stowarzyszenia HOP Transnationales Netzwerk Odermündung e.V.

oraz

Annett Freier, Inicjatywa „DemokratieLaden Anklam”, organizatorka warsztatów pogranicza i koordynatorka pierwszego stolika ludzi sztuki i kultury

 

Dalsze informacje i kontakt po niemiecku:

info@demokratieladen.de

i po polsku:

michalwkukik@tlen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *