MEDEA 2016 Summa Technologiae

3-10 września 2016 | Zakintos | Grecja
Czwarte Międzynarodowe Sympozjum na temat Nauki, Sztuki i Technologii
W dniach 3-10 września 2016 roku na Wydziale Technologów Środowiskowych Technologicznego Instytutu Wysp Jońskich na wyspie Zakintos w Grecji, miało miejsce Czwarte Międzynarodowe Sympozjum na temat Nauki, Sztuki i Technologii, MEDEA2016 Summa Technologiae, organizowane przez Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Podtytuł tegorocznej edycji nawiązuje do wydanej w 1964 r. książki Stanisława Lema zawierającej jego eseje filozoficzne na temat konsekwencji cywilizacyjnych i ewolucyjnych rozwoju technologii. Zagadnienia podjęte w tej publikacji stają się współcześnie jeszcze bardziej aktualne.

Interdyscyplinarna formuła Sympozjum MEDEA jest co roku poszerzana. W tym roku w ramach Sympozjum MEDEA miały miejsce 3 panele: Artystyczny, Nauk Ścisłych (PTA) i Nauk Społecznych (ISLICS) oraz odbyła się wystawa towarzysząca Roller Poster na Zakintos. Gościem specjalnym Sympozjum był prof. Lex Drewinski.

Współorganizatorami sympozjum byli:
Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Instytut Fizyki, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechanotroniki, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydział Fizyki Ciała Stałego Politechniki Gdańskiej, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej, Katedra Fizyki Ciała Stałego Wydziału Fizyki Uniwersytetu Ateńskiego, Technologiczny Instytut Edukacyjny Wysp Jońskich.

W ramach sympozjum miały miejsce 34 wystąpienia naukowców i artystów z renomowanych ośrodków naukowych z 5 państw oraz wystawa towarzysząca ponad 60 plakatów znanych grafików z Polski i z Niemiec.

medea-2016

Program Sympozjum MEDEA2016 oraz streszczenia wystąpień dostępne są na stronie www.medea2016.pl.